Kredyt online – kredyt bez wychodzenia z domu

Kredyt online – kredyt bez wychodzenia z domu

Artykuł Miesiąca

Chcesz pożyczyć pieniądze, ale z uwagi na bieżącą sytuację nie chcesz odwiedzać oddziału banku? Sięgnij po kredyt gotówkowy online – szybki, wygodny, bez wychodzenia z domu. W artykule wyjaśnimy, jak wybrać ten najlepszy. Podpowiemy również, jak krok po kroku przebiega procedura pozyskania dodatkowych środków online.

Druga fala pandemii COVID-19 spowodowała, że wielu Polaków postanowiło ograniczyć wyjścia z domu do niezbędnego minimum, a większość obszarów życia przeniosła się do internetu. W wirtualnym świecie pracujemy, uczymy się, kupujemy i rozmawiamy z przyjaciółmi. Dzięki wsparciu nowoczesnych technologii coraz częściej także… pożyczamy pieniądze online.

Kredyt gotówkowy online – co warto o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy jest kredytem przeznaczonym dla osób fizycznych. Pozyskane z niego środki możesz przeznaczyć dokładnie na to, na co chcesz: zakup świątecznych prezentów, wymarzonej sukienki czy remont mieszkania. Sięgając po kredyt gotówkowy online, pożyczysz pieniądze bez wychodzenia z domu, siedząc wygodnie przed ekranem komputera (telefonu lub tabletu).

Rada: czasem zdarza się, że banki określają swoje kredyty mianem internetowych. Po bliższej analizie takich ofert okazuje się jednak, że sfinalizowanie procedury wymaga wizyty w oddziale. Zanim wybierzesz konkretną ofertę, upewnij się, że wszystkie kroki z powodzeniem wykonasz online. Tylko w takich okolicznościach zaciągnięcie kredytu przez internet ma realny sens.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy przez internet?

Najlepszy kredyt online powinien harmonijnie łączyć niskie koszty z wygodną procedurą wnioskowania i dodatkowymi udogodnieniami przydatnymi kredytobiorcom.

Porównując propozycje poszczególnych banków, zwróć szczególną uwagę na:

 • wartość RRSO. RRSO to rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu. Wskaźnik ten zawiera w sobie nie tylko odsetki, ale także wszystkie dodatkowe koszty okołokredytowe – np. koszt prowizji czy ewentualnego ubezpieczenia. To właśnie on precyzyjnie ilustruje, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze. Niższe RRSO to tańszy kredyt;
 • możliwość pożyczenia pieniędzy w 100% online. Tak jak wspominaliśmy w poprzednim akapicie, zanim sięgniesz po „kredyt gotówkowy online”, upewnij się, że całą procedurę zrealizujesz przez internet;
 • tempo wypłaty środków. Zwłaszcza jeśli potrzebujesz pieniędzy pilnie, upewnij się, ile czasu bank daje sobie na weryfikację wniosku i realizację przelewu;
 • dodatkowe udogodnienia. Atrakcyjnym dodatkiem do kredytu może być np. niedrogie ubezpieczenie na życie czy ubezpieczenie assistance zapewniające wsparcie w przypadku nieprzewidzianych sytuacji życiowych.

Procedura kredytowa krok po kroku

W zależności od banku szczegóły procedury kredytowej mogą się różnić. Aby precyzyjnie omówić całą procedurę, posłużymy się więc konkretnym przykładem. Będzie nim Kredyt bez wychodzenia z domu oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów.

Kredyt gotówkowy online w SCB może otrzymać osoba zdolna udokumentować swoją tożsamość i sytuację finansową oraz spełniająca łącznie następujące kryteria:

 • ukończyła 18. rok życia;
 • ma pełną zdolność do czynności prawnych;
 • ma numer PESEL;
 • ma akceptowy przez bank dokument tożsamości;
 • ma stałe bądź czasowe miejsce zameldowania w Polsce;
 • ubiega się o kredyt na cele prywatne;
 • otrzymuje regularne, akceptowane przez bank dochody i nie znajduje się w okresie wypowiedzenia.

Pierwszym krokiem, jaki powinien wykonać wnioskujący, jest złożenie eWniosku przez internet, na stronie internetowej banku. Jeśli decyzja będzie pozytywna, kredytodawca poinformuje o tym, wysyłając e-mail na wskazany adres oraz za pośrednictwem eWniosku. Na maila wnioskującego prześle także wszystkie niezbędne do zawarcia umowy dokumenty. Jeśli wnioskujący zaakceptuje warunki, musi potwierdzić swoją decyzję poprzez naciśnięcie przycisku „Akceptuję”, znajdującego się w eWniosku. Do wykonania przelewu niezbędna jest jeszcze weryfikacja danych kredytobiorcy. Taka procedura skutecznie chroni obie strony umowy przed oszustwami, nadużyciami wynikającymi z kradzieży lub wyłudzenia danych osobowych. Aby potwierdzić swoją tożsamość, kredytobiorca musi wykonać przelew na kwotę 1 zł na wskazane przez bank konto. Jeśli dane właściciela rachunku pokryją się z tymi figurującymi we wniosku, procedura zakończy się sukcesem, a kredytodawca niezwłocznie wypłaci pieniądze. Łatwo, szybko i bezpiecznie? Zdecydowanie tak!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments