kto wymyślił tablet graficzny

Baza wiedzy

Znaleziony temat: kto wymyślił tablet graficzny

Kto wymyślił tablet graficzny?

Tablet graficzny to urządzenie, które służy do rysowania i projektowania. W dzisiejszych czasach jest on nieodłącznym narzędziem dla grafików, projektantów czy artystów. Jednak kto był pomysłodawcą tego urządzenia?

Pierwszy tablet graficzny został stworzony przez firmę Apple w 1979 roku. Był to Apple Graphics Tablet, który działał z komputerem Apple II. Urządzenie to miało rozmiar 9×12 cali i pozwalało na rysowanie bezpośrednio na ekranie komputera. Niestety, ze względu na wysoką cenę, tablet nie zdobył popularności i został wycofany z produkcji.

Kolejnym krokiem w rozwoju tabletów graficznych było stworzenie przez firmę Wacom w 1984 roku pierwszego urządzenia z interaktywnym piórem. Wacom udoskonalił swoje urządzenia i obecnie jest jednym z liderów w produkcji tabletów graficznych.

Jednak to Apple w 2010 roku wprowadził na rynek pierwszy tablet, który zrewolucjonizował rynek. Mowa oczywiście o iPadzie. Urządzenie to nie było dedykowane tylko dla grafików, ale dla każdego użytkownika. Dzięki temu, tablet stał się popularny i obecnie jest jednym z najczęściej używanych urządzeń mobilnych.

Podsumowując, pierwszy tablet graficzny został stworzony przez firmę Apple w 1979 roku, ale to Wacom udoskonalił ten pomysł i obecnie jest jednym z liderów w produkcji tabletów graficznych. Jednak to Apple w 2010 roku wprowadził na rynek pierwszy tablet, który zrewolucjonizował rynek.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kto wymyślił tablet graficzny

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments