Laptopy nowe czy używane?

Laptopy nowe czy używane?

Warto przeczytać

Wiele osób rozważających zakup laptopa nie wie, czy wybrać model nowy z salonu, czy może lepszy będzie laptop używany lub poleasingowy. To drugie rozwiązanie ma kilka zalet, które nie sposób przecenić.

Laptopy nowe kuszą zapachem świeżości i świadomością, że nikt przed nami nie miał ich w ręku, ale to wcale nie oznacza, że nie możemy się na takim sprzęcie zawieść. Zwłaszcza jeżeli kupimy najnowszy model, którego wady i złe rozwiązania wyjdą dopiero po jakimś czasie. Tymczasem laptopy używane mogą spełnić nasze wszystkie wymagania, bez nieprzewidzianych niespodzianek.

Ta sama jakość, za o wiele niższą cenę

Kupując laptop poleasingowy lub używany, możemy znaleźć sprzęt, który ma dopiero rok lub dwa, co oznacza, że jego podzespoły będą jeszcze kilka lat spełniały wszystkie standardy jakości, natomiast jego cena jest już o wiele (nawet kilka razy) niższa niż w salonie.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli interesuje nas sprzęt do pracy biurowej i podstawowych czynności takich jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Laptop poleasingowy, który będzie się spełniał w takich zastosowaniach, możemy znaleźć za naprawdę niewielkie kwoty.

Gracze i osoby szukające laptopów do specjalnych zastosowań również znajdą na rynku coś dla siebie. Sprzęt, który dwa lata temu był z najwyższej półki, nadal doskonale będzie sobie radził z nowymi grami czy obróbką audio/wideo, która jest często bardzo zasobożerna.

Przegląd techniczny i gwarancja to podstawy

Niektórzy obawiają się o ich stan techniczny. Jednak takie laptopy najczęściej używane były w firmach, nie był to zatem sprzęt prywatny ich użytkowników i były traktowane z ostrożnością i szacunkiem. Dodatkowo sklepy oferujące laptopy używane uważnie dbają o ich sprawność, przeprowadzając dokładne przeglądy sprzętu i dając swoją gwarancję na kilkadziesiąt miesięcy. Ryzyko otrzymania uszkodzonego komputera jest znikome.

Kolejną zaletą jest to, że jeżeli jakiś model miał wady konstrukcyjne lub fabryczne, to po takim czasie od jego premiery sklepowej są już znane i wyeliminowane bądź przynajmniej jawne. Kupując sprzęt nowy, możemy się czasem nieprzyjemnie zaskoczyć po kilku miesiącach użytkowania, kiedy okaże się, że producent nie do końca przemyślał jakieś rozwiązanie.

Szybkie zmiany w salonach – korzyść dla klientów rynku wtórnego

Ceny nowej elektroniki są często kosmiczne tylko dlatego, że posiada ona najnowsze podzespoły. A przecież dosłownie za kilka chwil pojawi się kolejna ich wersja, więc producenci muszą jak najwięcej zarobić, zanim sprzęt przestanie być ich ostatnim osiągnięciem. Dzięki temu szybkiemu spadkowi cen możemy zaopatrzyć się w dobrej jakości laptopy używane, za naprawdę niewielkie kwoty. Posłużą nam długo, a zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na oprogramowanie, peryferia, dodatki lub gry.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments