Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Karlino

Zachodniopomorskie

Trądzik stosowany jest z przypadłością dotykającą młodych ludzi wchodzących w czas dojrzewania. Rzeczywiście, najczęściej jest on tematem nastolatków, ale w moc przypadkach wcale nie znika samoistnie, i z czasem stan cery tylko się pogarsza. Nie można lekceważyć zmian trądzikowych – warto jednak dowiedzieć się, jak myśleć o skórę, by odzyskała zdrowy styl.

Leczenie trądziku Choszczno

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku płynie z nieodpowiedniej pielęgnacji. Mówi się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale prawda istnieje taka, że w obecny droga można tylko pogorszyć stan naszej roli i zaognić stan zapalny. Jak zatem dobrze myśleć o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Dużo kobiet do oczyszczania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego gatunku produkty wcale nie pomogą nam skorzystać z trądzikiem, i wprost przeciwnie – mogą go jeszcze nasilić. Co będzie więc odpowiedniejszym wyjściem? Przede każdym łagodne produkty do prania – szczególnie dobrze sprawdzą się żele micelarne. Warto przetestować dobry produkt Nanili Professional z młodą herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w układzie dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, aby w toniku nie znajdował się alkohol, gdyż potrafi on podrażnić i wysuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co jest istotne zwłaszcza w sukcesu cer mieszanych i ciężkich. Jeśli skóra jest jednocześnie wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak każda, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Lecz w sukcesu aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, gdyż mogą podrażnić skórę, i i roznieść stan zapalny na całą twarz. Do celu domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto też przemyśleć wybranie się na środek z użyciem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, jakie zawiera w prostej ofercie marka Nanili Professional. Artykuły tego gatunku działają intensywnie, przynosząc dobre efekty. Kwasy mogą stanowić zawsze stosowane wyłącznie pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Wbrew temu co prowadzą niektórzy, wystawianie osób na wykonywanie promieni słonecznych nie przyniesie stałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej stanu, ale teraz na jesieni problem trądziku wraca ze zdwojoną siłą. Znacznie dużo więc wyposażyć się w kosmetyk z filtrem UV i dawać go codziennie przed rozwiązaniem z domu.

Źródło artykułu Jak dbać cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Choszczno

0 0 votes
Daj ocenę