Listopadowe przygotowania do świąt – czy warto?

Listopadowe przygotowania do świąt – czy warto?

Gastronomia Inne

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Większość z nas zostawia sobie wszystkie zadania związane z tą tematyką na grudzień. Wtedy kupujemy prezenty, robimy świąteczne porządki i gotujemy na potęgę świąteczne potrawy. Po grudniowym maratonie mamy dość i radość ze świąt jest niepełna. A przecież można to wszystko zrobić inaczej. Jeśli podzielisz sobie pracę i już w listopadzie zaczniesz wykonywać pierwsze zadania możesz być pewna, że do grudnia wszystko będzie gotowe a święta po raz pierwszy wolne od zmartwień i zmęczenia.

Listopadowe przygotowania do świąt

Jak pewnie wiesz w listopadzie nie uda Ci się ugotować wielu potraw, które muszą być podawane na gorąco i przygotowane w samą Wigilię. Nie oznacza to jednak, że nie możesz powoli rozpocząć przygotowań świątecznych. Na początek warto zabrać się do porządkowania domu. Tegoroczny październik był piękny i ciepły, a listopadowe prognozy, jak na razie, także nie przewidują mrozów, więc miesiąc opadających liści możesz wykorzystać na umycie okien. W naszym kraju zazwyczaj listopad jest cieplejszy od grudnia stąd mycie okien również będzie o wiele przyjemniejsze niż szorowanie ich na mrozie.

Następny cel na listopad to sprzątnięcie wszystkich szafek w domu. Nie ma co ukrywać, większość z nas podchodzi do odkurzania, czyszczenia z niepotrzebnych rzeczy i układania wszystkiego w szafach jak przysłowiowy pies do jeża. Z dnia na dzień obiecujemy sobie sprzątnięcie w szafach i odkładamy do porządków wiosennych, letnich, czy świątecznych. Na koniec wrzucamy wszystko do szafy i sprzątanie przenosimy na „kiedyś…”. Tym razem zrób inaczej. Zacznij od jednej małej szafki i sprzątnij w niej. Kolejnego dnia zajmij się następną, i następną i w ten sposób do końca miesiąca wszędzie będzie czysto, a Ty nawet nie poczujesz, że sprzątałaś.

Kuchenne rewolucje

Listopad to także czas, kiedy możesz zacząć porządkowanie kuchni. Tak jak już wyżej wspomnieliśmy zacznij od mycia okien i sprzątania w szafkach i szufladach. Zazwyczaj można tam znaleźć ogromne ilości produktów, które są kupione „na zapas” i już dawno przeterminowały się. Te wszystkie dobra możesz wyrzucić, dzięki czemu będziesz wiedziała jakie produkty należy uzupełnić na święta. Poza tym możesz dokładnie wyczyścić wszystkie miejsca, które na co dzień pomija się w sprzątaniu. Pamiętaj także o dokładnym wyczyszczeniu blatów kuchennych. Jeśli w kuchni posiadasz drewniane powierzchnie olejowane właśnie teraz możesz położyć na nich kolejną warstwę oleju, dzięki której sprawdzą się doskonale w czasie świątecznego gotowania.

Jak widzisz są pewne zadania, którymi katujesz się tuż przed świętami, a to wcale nie jest konieczne. Jeśli rozłożysz sobie pracę na dłuższy czas okaże się, że sprzątanie nie jest tak bardzo męczące jakby się mogło wydawać. Może więc warto zacząć przygotowania do świąt znacznie wcześniej niż do tej pory?

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez Gepetto stolarnię specjalizującą się w produkcji paneli ściennych i blatów drewnianych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments