Nikolaus Otto - samouk z osiągnięciami

Nikolaus Otto – samouk z osiągnięciami

Warto przeczytać

Nikolaus Otto powinien być znany każdemu pasjonatowi motoryzacji. To właśnie on odpowiada za powstanie czterosuwowego silnika benzynowego. Warto wiedzieć, że ten światowej klasy konstruktor był samoukiem.

Nikolaus Otto – samouk z osiągnięciami

Oznacza to, że nie posiadał on wykształcenia związanego z branżą. Pomimo tego udało mu się osiągnąć o wiele więcej, niż osoby wykształcone i posiadające o wiele lepsze możliwości. Nie zapominajmy, że Otto żył w bardzo ciężkich czasach, a brak pieniędzy skutecznie utrudniał rozwój kariery. Jak się potem okazało, wynalazca poradził sobie z wszystkimi przeciwnościami losu i osiągnął spektakularny sukces.

Silnik spalinowy na gaz?
Otto wywodził się z ubogiej rodziny. Chłopskie pochodzenie sprawiło, że nie mógł on pozwolić sobie na kształcenie w wymarzonej szkole. Musiał zdobyć środki potrzebne na utrzymanie siebie oraz swojej rodziny. Nie zrezygnował jednak z swojej największej pasji. W wolnych chwilach majsterkował, a jego konstrukcje były coraz bardziej zaawansowane. Pierwszym wynalazkiem, o którym usłyszał świat był silnik spalinowy zasilany gazem świetlnym. Był on pierwowzorem kolejnych konstrukcji, które zrewolucjonizowały rynek motoryzacji.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie Otto przyspieszył rozwój branży. Nie wiadomo, jak obecnie wyglądałyby samochody. Ciężko wyobrazić sobie brak silnika samochodowego. W dzisiejszych czasach do dyspozycji mamy innowacyjne maszyny oraz urządzenia. Właśnie dlatego możemy wprowadzić rozwiązania, które kilkaset lat temu byłyby niemożliwe. Przykładem jest marka Deutz, która wypuściła na rynek wysokojakościowe silniki Xchange. Cechują się one wysoką niezawodnością oraz efektywnym działaniem. Ich parametry użytkowe znajdują się na tym samym poziomie, co oryginalnych części. Trzeba jednak podkreślić, że produkowane są one w oparciu o recykling i przetwarzanie uszkodzonych podzespołów.

Pierwszy silnik czterosuwowy

Tylko nieliczni wiedzą, że to Otto jest twórcą silnika czterosuwowego. Oczywiście początki nie były łatwe. W roku 1878 roku na rynek został wypuszczony pierwszy silnik spalinowy. Jego parametry nie były jednak zbyt satysfakcjonujące. Oczekiwano większej niezawodności oaz mocy. Otto w 1879 roku skonstruował silnik czterosuwowy, który okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Warto wiedzieć, że konstrukcje działające w oparciu o cztery suwy wykorzystywana są do dnia dzisiejszego. Można więc powiedzieć, że był to przełomowy rok dla branży motoryzacyjnej. Należy także wspomnieć, że to Otto odpowiada za skonstruowanie zapłonu iskrowego.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments