Niski scoring BIK - czy w tej sytuacji uda się uzyskać kredyt hipoteczny?

Niski scoring BIK – czy w tej sytuacji uda się uzyskać kredyt hipoteczny?

pożyczki Prasówki

Ocena punktowa w BIK jest bardzo często brana pod uwagę, gdy staramy się o kredyt hipoteczny. Co w sytuacji, gdy jest mała? Czy niski scoring BIK uniemożliwia nam otrzymanie kredytu hipotecznego? Sprawdź!

Ocena punktowa w BIK – co to takiego?

BIK jest to Biuro Informacji Kredytowej. Z usług tej instytucji korzystają banki w celu weryfikacji swoich klientów, przede wszystkim tych starających się o kredyt hipoteczny. Każdy otrzymuje ocenę punktową, tak zwany scoring BIK. Do czego służy? Pozwala wstępnie oszacować możliwości kredytobiorcy, między innymi jego wiarygodność finansową, czy też prawdopodobieństwo spłaty zadłużenia w terminie. Biuro Informacji Kredytowej tworzy scoring na postawie ostatnich 12 miesięcy. Analizie poddaje się nasze wszystkie zobowiązania, głównie bazuje się na rocznej historii kredytowej.

Niski scoring w BIK – czy w tej sytuacji uda się uzyskać kredyt hipoteczny?

Punkty w BIK to suma wielu aspektów w kilku kategoriach, skonstruowane są przez specjalny algorytm. Przetwarza się tam informacje, na przykład o aktywności kredytowej, limitach, czy o złożonych wnioskach. Jest sporo czynników, które bierze się pod uwagę.

Im wyższa wartość punktów BIK, tym lepiej. Niestety, ale wiele banków odrzuca wnioski kredytobiorców, którzy mają małą ocenę scoring. Ambulatorium Kredytowe natomiast mocno podkreśla, że ilość punktów może wynosić nawet 0! Jednak w trakcie składania wniosku o kredyt hipoteczny pod zastaw mimo wszystko należy dostarczyć im wyciąg z BIK. Skąd go wziąć? Masz dwie możliwości, trzeba pamiętać, że oba rozwiązania są płatne – koszt to 36 złotych. Po pierwsze, uda się ściągnąć swój Raport BIK Plus bezpośrednio ze strony www.bik.pl, po drugie, można także pobrać go z konta PKO BP (specjalna zakładka).

Trudny kredyt hipoteczny z Ambulatorium Kredytowym nie istnieje. Tutaj rozpatruje się nasz wniosek na podstawie nie tylko wyciągu z BIK, ale również innych dokumentów:

  • danych dotyczących zarobków – dochód z ostatnich dwóch lat
  • opis nieruchomości pod zastaw – może to być dom, mieszkanie, kamienica, pensjonat, a nawet działka niezabudowana. Potrzebny jest numer księgi wieczystej, poza tym lokalizacja oraz realna wycena mienia.

Po wysłaniu wszystkich dokumentów wraz z wnioskiem pozostaje nam czekać na kontakt od firmy. Jeśli zostaniemy umówieni na spotkanie to sygnał, że nasze pismo rozpatrzono pozytywnie i po uzgodnieniu szczegółów proces kredytowy ruszy.

Artykuł powstał we współpracy z Ambulatorium Kredytowe
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments