Nowoczesne meble na rok 2019

Nowoczesne meble na rok 2019

Dom i Ogród

W 2018 roku trend wśród mebli polegał na naturalności oraz prostocie. Skomplikowane projekty oraz meble rzadko były poszukiwane, minimalizm był najczęstszym wyborem. Niedługo minie 2018 rok, poniższy artykuł określa prognozowane trendy na rok 2019. Jakie meble w przyszłym roku będą wyglądały stylowo?

Nowoczesne meble na rok 2019

Aby zrozumieć trendy w zakresie najlepszych mebli w 2019 roku i ustalić swój plan dekorowania na nowy rok, przeczytaj poniższe wskazówki. Okazuje się, że będą to zróżnicowane trendy – od różowych, tapicerowanych wzorów po unikatowe, ręcznie wykonywane fasony. Różowy to kolor neutralny, który świetnie łączy się z szarymi i naturalnymi odcieniami. Będzie to popularny kolor w 2019 roku. Można go łączyć z odważnymi barwami, takimi jak granat, zieleń leśna czy też cytryna. Różowy pomaga śmiałym kolorom świetnie wyglądać.

Z kolei ręcznie wykonywane elementy w meblach to trend, który widoczny był już w 2018 roku. Ludzie coraz częściej chcą wiedzieć skąd pochodzą dane elementy, kto je wykonał i w jakim procesie zostały wytworzone. Ręcznie wykonywane detale w meblach będą łączone z nowoczesnymi materiałami.

Nowoczesne meble wykorzystujące głębokie, bogate odcienie i kolory będą kluczowe w najnowszych trendach roku 2019. Będą to trendy, które najprawdopodobniej będą nadawały pomieszczeniom intensywnego koloru. Z drugiej jednak strony zauważyć będzie można wiele neutralnych farb oraz jasnych mebli, dzięki czemu będą się wzajemnie uzupełniały. Zatem pastele będą najprawdopodobniej wielkim oraz nowoczesnym trendem w zakresie mebli, jak i dekoracji w nadchodzącym roku. Kredowe odcienie będą miały miejsce w prawie każdej palecie kolorów. Co więcej – będą one idealnie komponowały się w modnym w 2018 roku, stylu minimalistycznym.

W 2019 roku w łóżkach pojawi się nadal wiele tapicerowanych zagłówków oraz podnóżków. W tapicerce małe detale będą miały wpływ na design. Spotkamy się z kontrastowymi szwami, które będą tworzyły wyjątkowość oraz nowoczesność mebli.

Fascynacja z roku 2018 naturalnymi materiałami wciąż będzie trwała. Popularne będą naturalne kamienie, kwarcyt, które łączą w sobie luksus oraz praktyczność.

Ponadto w przyszłym roku widoczny będzie trend, który inspirowany jest z lat siedemdziesiątych. Obejmie on kręty design, zaokrąglone meble. Zaokrąglone krzesła to elegancki sposób na wprowadzenie do domu ciekawego trendu.

W 2019 roku kolorystyka metaliczna będzie ogromna, zarówno pod względem wystroju, jak i podstaw mebli. Chromowane meble będą odważnym wykończeniem kontrastującym z głębokimi kolorami. Metale będą wykorzystywane w bardziej interesujący sposób niż w roku 2018. Będą bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej w zakresie mebli. Będą wykorzystywane w sposób zbiorowy, zaprojektowane bardziej interesująco oraz w sposób rzeźbiarski niż w przeszłości. Będzie istniał silny nacisk na takie meble. Dobrze uzupełnią one pastelowe oraz neutralne odcienie. Jednak nie sprawdzą się one w każdym stylu, na przykład w pomieszczeniach z głęboką zielenią.

Prognozuje się, że powyższe trendy, staną się widoczne w 2019 roku. Będą one inspiracją zarówno dla profesjonalnych projektantów, jak i dla osób chcących zmienić swoje wnętrze.

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany przez Centrum Meblowe dostępne na stronie http://www.radiuscentrum.pl/
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments