Obrączki ślubne nie muszą kosztować fortuny

Obrączki ślubne nie muszą kosztować fortuny

Gastronomia Inne Moda Zakupy i opinie
Wybór odpowiednich obrączek ślubnych nie należy do najprostszych. Wcale jednak nie trzeba przygotowywać się wtedy na wysoki wydatek.

Obrączki ślubne nie muszą kosztować fortuny

Obrączki ślubne stanowią symbol zawartego małżeństwa. Założenie sobie biżuterii tego typu przez zakochanych jest uznawane za początek ich związku – zarówno wtedy, gdy jest on zawierany w Urzędzie Stanu Cywilnego, jak również w Kościele.

W sklepach jubilerskich mamy obecnie do dyspozycji wiele różnych rodzajów obrączek dla pań i dla panów. Ich ceny rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych, a kończą nawet na kilkunastu tysiącach złotych.

Za atrakcyjnie wyglądające i wytrzymałe obrączki ślubne wcale nie trzeba płacić bardzo dużo. Na co warto zwrócić uwagę podczas ich doboru? Gdzie można je zakupić bez przepłacania?

Kruszec – to od niego zależy trwałość obrączek ślubnych

Klasyka to złote obrączki ślubne z żółtego złota, ale obecnie do dyspozycji jest również szereg innych kruszców, które wyróżniają się także bardziej atrakcyjnymi cenami. Wśród nich znajdują się obrączki srebrne, tytanowe oraz ze złota białego i różowego.

Obrączki srebrne

Najmniej zapłacimy za obrączki ślubne wykonane ze srebra, który jest popularnym i łatwo dostępnym kruszcem.

Srebro jest wytrzymałym metalem, ale jest narażony na utlenianie się, a także na zarysowania, więc takie obrączki mogą szybko stracić swój atrakcyjny wygląd. Można jednak je polerować. Za parę obrączek należy zapłacić około 50-100 złotych.

Obrączki tytanowe

Bardziej wytrzymałe będą z kolei obrączki tytanowe. W tym przypadku cena wynosi najczęściej od 150 do 500 złotych za parę.

Tytan jest metalem używanym przy produkcji implantów, ale również ma zastosowanie w jubilerstwie. Jest twardy, odporny na zarysowania, biozgodny, więc nie wywołuje uczuleń. Ma barwę ciemnoszarą. Może być zatem doskonałym wyborem dla par poszukujących wytrzymałych obrączek w niskich cenach.

Obrączki z białego i różowego złota

Warto także zwrócić uwagę na złoto, przede wszystkim na złoto białe i różowe, które stanowią atrakcyjną alternatywę dla klasycznego złota żółtego. Złoto białe powstaje ze zmieszania złota z niklem, cynkiem, czasami srebrem i palladem. Z kolei złoto różowe, które nazywane jest również czerwonym zawdzięcza swój kolor dodatkowi srebra i miedzi.

Dzięki specjalnym domieszkom złoto białe i różowe są trwalsze od złota żółtego, dlatego są bardziej odporne na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak pamiętać, że obrączki z białego złota rodowanego mogą z czasem się ścierać – warstwa rodu może być jednak odnowiona.

Za parę obrączek tego rodzaju zapłacimy od 200 do 800 złotych. Mniej zapłacimy za obrączki o niższej próbie.

Obrączki ślubne – inna dla niej i dla niego

Dzisiaj coraz częściej pary decydują się na zakupienie obrączek innych dla niej oraz dla niego.

Obrączka dla Panny Młodej często jest bardziej strojna, na przykład jest inkrustowana kamieniami albo posiada dekoracyjne grawery, z kolei dla Pana Młodego jest bardziej prosta.

Dwie różne obrączki to doskonały wybór dla tych par, które nie mogą dojść do porozumienia w sprawie wyglądu biżuterii ślubnej.

Gdzie kupić obrączki ślubne i nie przepłacać?

Obrączki ślubne można zakupić obecnie w wielu różnych salonach jubilerskich – zarówno tych działających stacjonarnie, jak również tych dostępnych przez internet.

Jeśli przyszli małżonkowie chcą zaoszczędzić na zakupie biżuterii, powinni poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi ofertami, aby znaleźć dla siebie taką, która będzie wyróżniała się najbardziej przystępnymi cenami.

Bardzo atrakcyjne propozycje można znaleźć obecnie przez internet, gdzie do wyboru jest również znacznie więcej obrączek ślubnych wykonanych z różnych kruszców. Aby mieć pewność, że zakup będzie całkowicie udany, należy sprawdzić salon jubilerski i opinie na jego temat. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której biżuteria będzie niskiej jakości czy też pojawią się problemy z jej wymianą, gdy będzie niedopasowana.

Zmniejszenie kosztu zakupu obrączek ślubnych można osiągnąć również poprzez przekazanie do jubilera niepotrzebnych kruszców, na przykład starej złotej biżuterii.

Artykuł powstał we współpracy z firmą jubilerską arlekin.design.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments