Oferta dla firm

Oferta dla firm

Firma

W ofercie wielu firm hostingowych znajdują się propozycje, z których z powodzeniem mogą skorzystać firmy. Hosting dla firm, jest równie ważny jak dla osób indywidualnych, które planują stworzyć swoją przyszłą stronę internetową. A co to jest hosting? To udostępnienie zasobów serwerowni przez dostawcę usług internetowych w zamian za co, można liczyć na odpowiednie połączenia Internetu z serwerem oraz dostęp do wszystkich internetowych zasobów, który będzie płynny i pewny.

Oferta dla firm

Ponadto do dyspozycji zostaje oddana określona objętość dysku twardego, zwykle oparta na macierzy RAID oraz maksymalna ilość danych do przesłania za pośrednictwem łącza internetowego. Serwerownia obsługuje usługi, których zakres określony jest przez specyfikę danej z nich, może to być na przykład udostępnienie bazy danych z określeniem maksymalnej jej objętości. Te oferowane zasoby, określane są często w oderwaniu od fizycznej budowy serwerowni.

Dostawca usług internetowych, powinien mieć na uwadze wiele czynników związanych z serwerownią. Przede wszystkim musi zadbać o to aby stale i poprawnie działały dyski oraz pozostało niezakłócone połączenie serwera z Internetem. Powinien również dbać o stan techniczny nie tylko dysków ale i wszystkich koniecznych podzespołów, które w efekcie końcowym wpływają na prawidłowe funkcjonowanie serwera.

Musi również zapewnić dobry stan techniczny połączenia z Internetem oraz bezpieczeństwo swoich klientów i ich kont. Zarówno dane klientów jak i ich konta narażone są na przecieki typu kserowanie dokumentów czy też kradzieże elektroniczne, stąd to właśnie dostawca musi dbać o to, aby do takiej sytuacji nie doszło. Należy zapewnić także bezpieczeństwo serwerów oraz znajdujących się na nich kont, które narażone są na ataki przez Internet. Dostawca powinien ponadto zadbać o to, aby dostęp do zasobów Internetu pozostał niezakłócony, był pewny i jak najszybszy.

W przypadku gdy w zakres wynajmu platformy pod serwery http wykupywana jest usługa hostingu mamy do czynienia z Web hostingiem. W Internecie poszukując usługi hostingu czy to dla swojej strony internetowej czy też ma to być hosting dla firm, znaleźć wciąż można ofertę darmowej usługi tego typu.

W wielu firmach darmowa opcja pozwala na przetestowania tego co do zaproponowania mają firmy hostingowe i testowanie to odbywa się w ograniczonym czasie. Korzystanie jednak w pełni z darmowej usługi, z pewnością się nie sprawdzi, bowiem pozostaje tu nałożonych zbyt wiele ograniczeń. I tych związanych z limitem przestrzeni dyskowej podobnie jak i z transferem. Ponadto w przypadku darmowego hostingu nie obsługiwane są niektóre języki skryptu, nie możemy liczyć na dostęp do bazy danych, a dostawca na naszej stronie internetowej będzie umieszczał reklamy podobnie jak i trafią one do nas drogą elektroniczną.

Przy tak wielu ograniczeniach, strona internetowa nie ma szans aby funkcjonować poprawnie, więc zachodzi potrzeba wybrania usługi płatnej, która da nam możliwość skorzystania z wszystkich dostępnych w danej ofercie funkcji.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi Lombard Koszalin

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments