Okap retro w Twojej kuchni

Okap retro w Twojej kuchni

Warto przeczytać

Okap w kuchni spełnia wiele zadań, oprócz funkcji pochłaniania zapachów, wielokrotnie spełnia także funkcję estetyczną. Jego wybór nie powinien więc być przypadkowy, gdyż w większości powinien on pasować do ogólnego wystroju kuchni. Nie zapominajmy także, że musi być on funkcjonalny i odpowiednio dopasowany. Zwykle urządzając kuchnię, staramy się ją urządzić w stylu, który najbardziej nam odpowiada. Dobierając odpowiednie sprzęty, również powinniśmy o tym pamiętać. Jeśli w kuchni przewodni jest styl retro, w tym właśnie stylu powinniśmy dobrać także okap.

Jakie funkcje powinien spełniać okap kuchenny?

Nie zależnie od tego jaki okap wybierzemy, powinniśmy się skupić na jego podstawowych funkcjach i zadaniach, które powinien spełnić. Nie zależnie więc w jakim stylu wybierzemy okap, czy będzie to retro czy vintage, przede wszystkie powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: po co on nam właściwie w kuchni?. Nie mogą być to tylko względy estetyczne, ale najważniejsze są te praktyczne. Po pierwsze, należy pamiętać, że okapy montujemy w kuchni zamkniętej, a także tej, która otwarta jest na salon. Wówczas będą mogły one oczyszczać powietrze ze wszystkich zapachów posiłków, które przygotowujemy. Oprócz tego, do zadań okapu należy również:

  • pochłanianie pary wodnej, która powstaje podczas gotowania, ale także odprowadzanie na zewnątrz pomieszczenia wilgoci- oczywiście w przypadku wyciągu.
  • zatrzymywanie gromadzących się cząsteczek tłuszczu, dzięki temu, że okapy wyposażone są w metalowe filtry. Ma to za zadanie przede wszystkim ochronę mebli, blatów, a także innych kuchennych sprzętów i mebli przed tłustym i trudnym do usunięcia osadem.
  • ochrona przed przenikaniem zapachów, mówiąc prościej filtry, a także ich węglowe modele zamontowane w okapach mają za zadanie pochłaniać nieprzyjemne zapachy, a także je neutralizować.
  • zapobieganiu tworzeniu się i skraplaniu pary wodnej, która często osadza się na szybach i innych gładkich czy szklanych powierzchniach.
  • okap ma także oczyścić powietrze z innych szkodliwych substancji, które pojawiają się podczas przygotowywania posiłków, może być to np. dym powstający podczas spalania.

Okap retro- gdzie będzie pasował i gdzie go kupić?

Okapy retro stały się dość popularne, szczególnie dzięki miłośnikom tego stylu, którzy swoje kuchnie tak właśnie urządzili. Wówczas każdy detal musi być idealnie dopasowany do całości. Ponieważ styl retro jest jednym z najpowszechniej stosowanych podczas urządzania wnętrz, okapy retro, obecnie są szeroko dostępne. To bardzo charakterystyczne urządzenia, które nawiązują swoją formą do tradycyjnego dworkowego, angielskiego, a także prowansalskiego stylu. Mimo to należy pamiętać, że świetnie odnajdą się także w niektórych nowoczesnych wnętrzach. Dobierając go, pamiętajmy, że ma spełniać dokładnie takie samo zadanie jak inne urządzenia, z tego właśnie segmentu. Nie wątpliwie jednak wyróżnia je charakterystyczny design. Gdzie najlepiej wkomponują się okapy retro?. Po pierwsze w kuchniach urządzonych w tym samym stylu, ale nie tylko. Okapy retro dobrze komponują się także z cegłą, a także obecnie dominującym trendem- pozostawianiu widocznych rur. Świetnie dopasują się także do betonu czy lamp w stylu industrialnym. Jeśli posiadamy stoły czy krzesła wyposażone w metalowe konstrukcje, również możemy wyposażyć kuchnię w okap retro, będą się one bowiem wspaniale uzupełniały. Często jednak zastanawiająca jest kwestia zakupu tego typu urządzenia. W popularnych sklepach z AGD rzadko kiedy możemy spotkać takie okapy. Jednak z pomocą przychodzą nam sklepy internetowe, a przede wszystkim Lofra. Sklep ten cechuje się ogromny wyborem okapów retro i nie tylko. Zobacz produkty i porównaj ceny. Są one niejednokrotnie korzystniejsze i przystępniejsze dla przeciętnego klienta. Sklep zapewnia też szybką dostawę i profesjonalizm w zakresie obsługi klienta. Zyskujemy więc pewność, że po dokonaniu płatności, wkrótce będziemy mogli się cieszyć nowym okapem retro w naszej kuchni. Dodatkowo mamy pewność, że jest to produkt solidny i posłuży nam przez długie lata.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments