Osuszanie mieszkania po zalaniu - poradnik

Osuszanie mieszkania po zalaniu – poradnik

Poradnik Klienta

Awaria kanalizacyjna, nieuwaga sąsiada to bardzo częste przyczyny zalania mieszkania. Skutki czasem potrafią być bardzo poważne. Zalane mieszkanie może być źródłem wilgoci, a w następstwie tego pleśni oraz grzybów. Co zatem zrobić, gdy nasze mieszkanie zostanie zalane bądź jest mocno zawilgocone ?

Najczęstsze przyczyny zalania mieszkania?

Istnieje wiele przyczyn zalania mieszkania. W blokach może do niego dojść z powodu nieuwagi sąsiada, w mieszkaniu którego dojdzie do awarii wody, a on na czas nie zareaguje, aby ją usunąć. Przyczyną pojawienia się wilgoci w mieszkaniu mogą także być:

– błędy konstrukcyjne budynku
– nieszczelna izolacja pozioma
– problem z wentylacją
– złe wykończenie fundamentów
– niedostateczna izolacja ścian
– zły odpływ wody deszczowej

W każdej z powyższych sytuacji niezwykle ważne jest, aby czym prędzej zająć się usunięciem wilgoci i doprowadzić mury do takiego stanu, aby użytkowanie mieszkania było możliwe.

Osuszacze kondensacyjne a skuteczne osuszanie mieszkania z wilgoci

Suszenie murów to dość złożony i czasochłonny proces. Powinien on być zawsze poprzedzony zidentyfikowaniem oraz wykluczeniem powodów zawilgocenia.

Naturalne dosychanie zalanych ścian może trwać nawet kilkanaście miesięcy. Tymczasem problemu można się pozbyć znacznie szybciej poprzez użycie osuszacza kondensacyjnego. Jest to urządzenie skraplające wodę z powietrza. Usuwanie wilgoci ze ścian z pomocą tego sprzętu odbywa się zatem przez osuszenie powietrza.  Do wydajnej pracy osuszacza kondensacyjnego konieczne jest to, aby temperatura wynosiła co najmniej 5°C. W sezonie jesienno – zimowym urządzenie to używa się wraz z nagrzewnicami.

Ze względu na dużą skuteczność osuszanie mieszkania za pomocą tej bezinwazyjnej metody cieszy się bardzo dużą popularnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wiele firm świadczy usługi z zakresu wynajmu urządzeń służących do osuszania mieszkania. W bogatej ofercie znajdują się: osuszacze, klimatyzatory, nagrzewnice, mierniki, nawilżacze powietrza oraz wentylatory.

Na czym polega osuszanie podposadzkowe?

Gdy podczas zalania mieszkania woda wlewa się do strefy izolacyjnej, to wówczas wymagane jest przeprowadzenie osuszania podposadzkowego. Bez wykonania tej czynności nie jest możliwe to, aby skutecznie usunąć wilgoć. Gdy osuszanie podposadzkowe nie zostanie przeprowadzone, to mimo gruntownego remontu zalana podłoga nigdy nie wróci do stanu sprzed szkody. W takiej sytuacji panele bardzo często puchną oraz odklejają się.

Osuszanie podposadzkowe polega na wykonaniu niewielkich odwiertów, w ilości zależnej od powierzchni zalanego obszaru. Po rozłożeniu układu rur oraz podłączeniu go do specjalistycznego urządzenia, które wyciąga wilgoć ze strefy izolacji rozpoczyna się proces właściwego osuszania. Jego czas jest uzależniony od ilości wody zalegającej w zalanych powierzchniach. Najczęściej trwa od 2 do 4 tygodni.

Usługi prowadzone w tym zakresie odbywają się w obecności wykwalifikowanego eksperta oraz przy użyciu sprawdzonych oraz bezpiecznych urządzeń.

Autor: https://mermar.pl/malopolskie/krakow

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments