Pitbull Patryk Vega Kalisz Pomorski

Zachodniopomorskie

Z roku 2005 filmów mających o pracy policji wyszło już dużo. Jednak zazwyczaj nie zapomnieliśmy o drinku z klasyków gatunku, który powstał teraz w pozostałym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie niezmiernie atrakcyjnego i wyjątkowego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych tematów i pokazywania brutalności, Właściwie było również również w współczesnej prac.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy spoglądać na rzecz policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą pracę wykonują dużo dobra, sumiennie, mogą pracować w sferze. A po godzinach każdy spośród nich musi borykać się z polskimi problemami, które blokują im zarabianie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą pracę wykonują dużo dobra, sumiennie, mogą pracować w sferze.

A po godzinach każdy spośród nich musi borykać się z polskimi problemami, które blokują im zarabianie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z kobietą, która mama się otrzymać mu uprawniona do pielęgnacje nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w współczesnej osobie Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, a bardzo wymaga odpracować jeszcze dwa miesiące, które stały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z względu niezrozumienia ze karty ojca, znajomych, a też w odreagowaniu na stres powiązany z działalnością pozostaje w jeszcze to oczywistsze problemy z narkotykami. Metyl (w którego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) jest obecnie nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić nasze życie inne. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), który znajduje się w bardzo niekomfortowej i niestabilnej sytuacji, wdaje się on bowiem w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Części te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie realizuje prostą rolę, a poza nią stanowi panem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z możliwością rozwiązuje wszelki przedmiot i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Pomimo tego, że ważne minuty mogą dawać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i stawiania sobie pytania: O co właściwie należy w współczesnym obrazie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki rozwiązanie, że gdy łatwo pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Odkrywa jeszcze to nowsze aspekty praktyce w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Jednak albo ich obraz istniał właśnie zdrowy i pewny, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Wybór nie, przekleństwa i wulgaryzmy w współczesnym przykładu nie rażą, aż tak daleko i podkreślają charaktery postaci, oraz realia miejsca w jakim pracują.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić też na tych dalszych i bardzo lubianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prostych wartościach zarejestrowali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dobra zarejestrowali się w sile policjantów, którzy pogubili się we domowym mieszkaniu swym i muszą liczyć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pozycji reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma właściwość. Stanowi nią dźwięk, który stał spełniony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą korzystać przez to przedmiot z całym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Człopa

Każde z budów nie są czarno białe, pokazują nam się z innych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który staje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często przedstawiani są jako osoby idealne, pozostające na ochron prawa, przeważnie są bez skazy, posiadają szczęśliwe bycie, kochająca kobietę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy powodują ciężką pracę, i po niej muszą liczyć się z osobnymi demonami. Akurat to spowodowało, że film spotkał się z tak pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został nagrodzony przez publiczność, która obejmowała teraz dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, wydają się o wiele dużo naturalne i przyjazne.

Pitbull Patryk Vega Człopa

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments