Ponadczasowe piękno minimalizmu w projekcie nowoczesnej stodoły

Ponadczasowe piękno minimalizmu w projekcie nowoczesnej stodoły

Budownictwo

Planujesz budowę swojego domu i chcesz, aby był on piękny, stylowy i pozwalał na znaczne zaoszczędzenie pieniędzy? Te wszystkie cechy posiadają domy w charakterystyce nowoczesnej stodoły. Sprawdź, jakie dokładnie innowacje posiadają!

Minimalizm kluczem do oszczędności

Widziałeś kiedyś dom w charakterystyce nowoczesnej stodoły? Odznacza się bardzo uniwersalną i prostą, a przez to także stylową elewacją. Nie posiada ona żadnych elementów dekoracyjnych, z wyjątkiem drewnianych elementów. Razem z białą lub jasnoszarą kolorystyką sprawiają, że całość wygląda pięknie i minimalistycznie. Dzięki temu Inwestor będzie miał pewność, że będzie ona modna zarówno teraz, jak i za kilkanaście lat. Dodatkowo dom z taką elewacją idealnie wpasuje się w każde otoczenie.

Oszczędności z prostoty elewacji nie są jedyne. Projekt nowoczesnej stodoły uwzględnia również zastosowanie dachu dwuspadowego z płytami wielkoformatowymi, który nie posiada okapu, sprawia, że zaoszczędzisz na materiałach i robociźnie, a elewacja nie będzie się niszczyła pod wpływem wilgoci zalegającej w rynnach. Brak dodatkowych elementów na dachu i elewacji uniemożliwia powstawanie nieszczelności, przez które mogłoby uciekać ciepło, zwiększając rachunki za ogrzewanie.

Specjalna konstrukcja budynku

Największe korzyści przynosi jednak Inwestorowi układ budynku. Projekt nowoczesnej stodoły przewiduje budowę kuchni oraz pomieszczeń gospodarczych w północnej części domu, gdzie prawie w ogóle nie ma przeszkleń. Nie potrzebują one mocnego oświetlenia, za to generują dużo ciepła. Z kolei w południowej części planuje się niemal całą elewację ze szkła, dzięki czemu przez cały dzień do domu dostaje się dużo światła i ciepła, co pozwala na znaczne oszczędności w sezonie jesienno-zimowym.

Powierzchnia użytkowa jest również funkcjonalnie i intuicyjnie zaprojektowana, tak, aby przyszłym Mieszkańcom żyło się tam jak najlepiej. Takie domy będą idealne nawet dla kilkuosobowej rodziny.

Ponadczasowe piękno minimalizmu w projekcie nowoczesnej stodoły
Ponadczasowe piękno minimalizmu w projekcie nowoczesnej stodoły

 

domato.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments