Pożyczki krótkoterminowe – czym się odznaczają i na jakich zasadach się ich udziela?

Pożyczki krótkoterminowe – czym się odznaczają i na jakich zasadach się ich udziela?

Artykuł Miesiąca

Pieniądze zdarza się nam pożyczać nie tylko na małe, ale również i na większe wydatki. Bardzo dobrym sposobem sfinansowania tych wymienionych jako pierwsze będą pożyczki krótkoterminowe, które można przeznaczyć na różne cele, zależne od naszych preferencji.

Pożyczki krótkoterminowe to na rynku pozabankowych usług takie zobowiązania finansowe, których udziela się na stosunkowo niedługo czas. Dzięki dosyć niskiej kwocie pożyczki, jak i niezbyt odległemu terminowi spłaty łatwiej nam będzie określić ryzyko kredytowe, jak i odpowiedzieć sobie na ważne pytanie, czy stać nas w ogóle na wzięcie tego rodzaju pożyczki.

Zobowiązania finansowe na ogół pociągają za sobą pewne opłaty, takie jak odsetki kapitałowe, prowizja, odsetki za opóźnienia, czy też opłaty za przedłużenie terminu spłaty. Stąd też nawet jeżeli będziemy ubiegać się o małą kwotę – dopilnujemy terminu spłaty. Jego przegapienie może nas w przyszłości bardzo dużo kosztować.

Pożyczki krótkoterminowe dostępne są za pośrednictwem internetu, a celem wypełnienia wniosku potrzebny będzie nasz dowód osobisty, numer kontaktowy, adres e-mail, jak i zaświadczenie o wysokości stałych dochodów. Warunkiem ubiegania się o pożyczkę krótkoterminową jest również posiadanie numeru PESEL, jak i stałego adresu zameldowania na terenie Rzeczypospolitej polskiej.

Poza tym, zobowiązania o charakterze krótkoterminowym są przyznawane tylko i wyłącznie pełnoletnim osobom, które mają pełną zdolność do czynności prawnych. Tym samym, pożyczki krótkoterminowe nie mogą być wsparciem finansowym ani dla osób poniżej 18 roku życia, ani też na ogół dla cudzoziemców. Dokładne informacje odnośnie tego, na jakich zasadach udziela się zobowiązań krótkoterminowych znaleźć można na stronie internetowej wybranego przez nas pożyczkodawcy.

Kiedy warto zaciągnąć pożyczkę krótkoterminową?

Pożyczka krótkoterminowa sprawdzi się wówczas, kiedy będziemy szybko potrzebować środków finansowych w określonej kwocie i gdy na pomoc najbliższych czy też znajomych z różnych powodów nie możemy po prostu liczyć. Dzięki małej ilości rat, jak i możliwości wnioskowania właściwie o dowolną kwotę pożyczka krótkoterminowa nie stanie się zbyt dużym obciążeniem dla naszego domowego budżetu, a przy tym pozwoli na szybkie uporanie się z nieplanowanymi wydatkami.

Fakt, iż pożyczka krótkoterminowa dostępna jest w całości online skraca do minimum czas realizacji całej procedury jej udzielania. Wszelkie formalności, które związane są z pożyczką krótkoterminową można dopełnić za pośrednictwem internetu – wystarczy wybrać kwotę, jak i okres spłaty naszej pożyczki krótkoterminowej. Później konieczne stanie się staranne wypełnienie wniosku, uzupełniając przy tym wszelkie okienka wymagane przez pożyczkodawcy, wykonanie przelewu weryfikacyjnego (jeżeli instytucja pozabankowe będzie go wymagać) i oczekiwanie na decyzję na temat tego, czy krótkoterminowa pożyczka przez internet zostanie nam przyznana.

W wypadku, gdy pożyczkodawca podejmie korzystną dla nas decyzję, czyli przyzna nam pożyczkę krótkoterminową, środki finansowe na naszym koncie będą mogły znaleźć się nawet do 15 minut od chwili zaakceptowania wniosku. To, ile dokładnie będziemy oczekiwać na przelew zależy głównie od tego, w jakim banku posiadamy konto, od godzin sesji wychodzących i przychodzących w instytucji bankowej, jak i od godzin pracy samego pożyczkodawcy.

Więcej informacji
Artykuł został dostarczony przez portal centrumpozyczek360 – strona o pożyczkach krótkoterminowych.
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments