Prawdy i mity na temat zaburzeń erekcji

Prawdy i mity na temat zaburzeń erekcji

zdrowie i uroda

Zaburzenia erekcji zdarzają się w każdym wieku. Nadmiar stresu, zła dieta, zmęczenie czy też choroba – przyczyny impotencji mogą być bardzo złożone. Zaburzenia erekcji negatywnie odpijają się na wszystkich sferach życia mężczyzny. Cierpi jego samoocena oraz relacje z partnerka. Panowie wstydzą się zaburzeń erekcji i ignorują niepokojące objawy. Niestety strategia unikania powoduje, że ich dolegliwości tylko się pogłębiają… Na szczęście współczesna medycyna i farmakologia umie sobie skutecznie radzić z zaburzeniami potencji. Pierwszy krok do wyleczenia to wizyta u specjalisty…

Impotencji nie da się efektywnie leczyć.

To oczywiście nieprawda. Zaburzenia erekcji da się skutecznie leczyć. Lecz na początku należy poznać przyczynę impotencji. Po postawieniu podstawowej diagnozy lekarz kieruje pacjenta na odpowiednie leczenie.

Brak wzwodu to oznaka wielu groźnych schorzeń.

To prawda. Wiele chorób ujawnia się w trakcie leczenia impotencji. Choroby, którym towarzyszą zaburzenia wzwodu to między innymi cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy też choroby serca.

Niektóre leki powodują zaburzenia erekcji.

To również prawda. Wiele leków negatywnie wpływa na męską sprawność seksualną, są to między innymi leki psychotropowe, preparaty na obniżenie ciśnienia. Dysfunkcje na tym tle mogą powodować także długotrwałe przyjmowanie steroidowych środków dopingujących.

Zmiana stylu życia może poprawić męską sprawność seksualną?

Prawdy i mity na temat zaburzeń erekcji

 

I tak i nie… Wszystko zależy od tego jaka jest przyczyna impotencji. Ekspertka portalu Twoja intymność pisze: „Jeżeli nasze problemy wynikają z przepracowania i nadmiaru stresu to z pewnością odpoczynek pomoże. Warto także zmienić dietę. Utrata nadprogramowych kilogramów podniesie nie tylko naszą sprawność w łóżku, ale także podniesie samoocenę.”

Impotencja to problem mężczyzn, którzy ukończyli czterdziesty rok życia.

To również nieprawda. Zaburzenia erekcji mogą zdarzyć się w każdym wieku. Choć o wiele bardziej narażeni na nie są panowie, którzy wkroczyli w okres andropauzy. W tym wieku pojawiają się przeróżne schorzenia, ponadto pojawiają się problemy ze utratą sprawności fizycznej i wzrostem wagi.Dlatego panowie po czterdziestce powinni szczególnie zadbać o swoje zdrowie.

Leki na potencję to inaczej afrodyzjaki…

To oczywiście nieprawda. Zaburzenia erekcji nie mają nic wspólnego z chwilowym spadkiem libido. Nie powinno się stosować leków na potencję naprzemiennie z afrodyzjakami. Wiele preparatów reklamowanych jako środki na zaburzenia potencji w rzeczywistości jest afrodyzjakami. Podnoszą libido i poprawiają ogólną kondycję męskiego organizmu.

Nigdy nie powinniśmy przekraczać zaleconej dawki leków. Przedawkowanie może skończyć się arytmią, zawałem serca, wylewem, a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią.

Kilka słów podsumowania

Podsumowując zaburzeń erekcji nie trzeba się wstydzić. Mogą przydarzyć się każdemu, nawet bardzo młodemu mężczyźnie. Im wcześniej udamy się z naszym problemem do lekarza specjalisty tym większa szansa na pełne wyleczenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments