Przegląd letnich ofert na obóz lub kolonie dla dzieci i młodzieży

Przegląd letnich ofert na obóz lub kolonie dla dzieci i młodzieży

Aktulności Ciekawostki

Wiele osób wracając do wspomnień z dzieciństwa, z chęcią myśli o przygodach przeżytych na koloniach. Sprawmy, by i nasze dziecko miało takie szczęśliwe wspomnienia i zapiszmy je na obóz dla młodzieży.

Dawniej kolonie i obozy młodzieżowe w dużej mierze wiązały się z wycieczkami w okolicy ośrodka i zabawami na świeżym powietrzu. Teraz oczywiście także jest to włączone w program wyjazdu, jednak oprócz tego uczestnicy mogą rozwijać swoje pasje, kształcić swoje umiejętności i poznawać rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Obecne kolonie dla dzieci są więc atrakcyjne pod wieloma względami, a jeśli zdecydujemy się na współpracę z tak doświadczonym organizatorem, jak BTA Kompas możemy mieć pewność, że dziecko wróci wprost zachwycone. Sprawdźmy więc, co mamy do wyboru.

Obozy dla sportowców

Obozy tematyczne mogą się wiązać ze sportem. Być może nasze dziecko marzy o tym, by spróbować swoich sił w żeglarstwie albo surfingu? Taki wyjazd dostarczy mnóstwa adrenaliny i przyjemności. Równie ciekawy będzie obóz nurkowy. Jeśli natomiast mamy w domu młodego piłkarza, najpewniej zainteresuje się obozem piłkarskim. Poza tym możemy pociechę zapisać na obóz jeździecki, obóz jogi, siatkarski i koszykarski. Jest więc w czym wybierać.

Obóz dla młodych artystów

Sztuka to szerokie pojęcie. Obóz artystyczny może dotyczyć poznawania tajników fotografii, śpiewu, tańca, malarstwa, aktorstwa bądź gry na instrumentach. Kiedy widzimy, że nasze dziecko ma talent w którymś z tych kierunków lub chciałoby spróbować swoich sił, taki obóz tematyczny jest dla niego doskonałą propozycją! Będzie kształtować swoje umiejętności pod okiem doświadczonych wychowawców wspierających je w dążeniu do doskonalenia.

Obozy dla fanów gier komputerowych

Gry komputerowe to coś, co młodzież uwielbia. Jednak, zamiast siedzieć w upalne lato przed ekranem, możemy pociechę wysłać na obóz, gdzie sama stanie się bohaterem gry. Takie obozy tematyczne jak Fantasy Battle, RPG Tol Calen, czy obóz LARP&RPG, to prawdziwa gratka dla młodego gracza, który podczas wakacji będzie rozwijać swoje zdolności taktyczne i strategiczne, będzie mógł wcielić się w bohatera i stoczyć bitwę, a także doskonalić swój warsztat gracza.

Kolonie dla młodszych dzieci

Młodsze dzieci również mogą przeżyć niesamowite przygody. Na kolonie można zapisać już 7-letnie dzieci. Grupy są mniejsze, a wychowawcy wspierają maluchy w nauce samodzielności. W zależności od tego, czym interesuje się dziecko, można je zapisać na przykład na kolonię z elementami survivalu, przyrodniczo-astronomiczny, dla fanów Lego. Ponadto 7-letnie dzieci można zapisać na wyjazd piłkarski czy ogólnosportowy. Na tym oczywiście repertuar się nie kończy, a jeszcze więcej opcji można znaleźć, przeglądając stronę organizatora – BTA Kompas. Jeśli mamy kilkulatka, którego nie możemy jeszcze puścić samego, weźmy pod uwagę kolonie rodzinne, podczas których będziemy bawić się wspólnie z dzieckiem. To dobra alternatywa dla rodzinnych wczasów.

Kompas.pl
Tekst powstał we współpracy z Kompas.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments