Przegląd popularnych i skutecznych kuracji przeciwstarzeniowych

Przegląd popularnych i skutecznych kuracji przeciwstarzeniowych

zdrowie i uroda

Zmarszczki, przebarwienia, zwiotczenia skóry, cienie pod oczami, pękające naczynka… Postępujący proces starzenia nie obchodzi się zbyt łaskawie z naszą urodą. I co najgorsze, wielu niedoskonałości nie da się pozbyć raz na zawsze. Nie oznacza to jednak, że nie ma sposobów na zahamowanie procesu starzenia się skóry oraz na widoczne zredukowanie pewnych defektów.

Przegląd popularnych i skutecznych kuracji przeciwstarzeniowych

Już na wstępie warto zaznaczyć, że zabiegi przeprowadzane w ramach terapii przeciwstarzeniowych nie muszą wcale wiązać się z dużą inwazyjnością bądź długim okresem rekonwalescencji. W wielu metodach gabinetowych wykorzystuje się zarówno naturalne preparaty ze składnikami odżywczymi, jak i nowoczesne aparatury zabiegowe. To z kolei przekłada się na wysoką skuteczność kuracji przeciwstarzeniowych, a także na ich dużą popularność wśród klientów salonów urody. O jakich metodach konkretnie mowa? Współcześnie sporym zainteresowaniem cieszą się m.in. fotoodmładzanie, peelingi chemiczne czy mezoterapia (igłowa bądź mikroigłowa).

Odmładzanie skóry za pomocą technologii IPL

Zabiegiem przeprowadzanym głównie z myślą o niwelowaniu widocznych objawów starzenia jest fotoodmładzanie. W tej kuracji kluczową rolę odgrywa urządzenie IPL, które pozwala na zadziałanie w danym obszarze ciała krótkimi impulsami światła. Powstające w ten sposób ciepło przyczynia się zarówno do zredukowania uszkodzonych komórek skóry, jak i do stymulacji tych „zdrowych”, znajdujących się głębiej, do produkcji nowego kolagenu. Ponadto, energia świetlna wpływa na zapoczątkowanie naturalnego procesu rewitalizacji obszaru zabiegowego. W rezultacie, cała seria fotoodmładzania IPL, składająca się z około 4-6 spotkań w gabinecie, pozwala na przywrócenie skórze jędrności, zmniejszenie przebarwień i drobnych zmarszczek czy nawet na zniwelowanie rozszerzonych naczynek i rumienia.

Przegląd popularnych i skutecznych kuracji przeciwstarzeniowych
Przegląd popularnych i skutecznych kuracji przeciwstarzeniowych

Zabiegi iniekcyjne ze składnikami aktywnymi

Do grona kuracji przeciwstarzeniowych zalicza się też tzw. zabiegi iniekcyjne, które polegają na głębokim wprowadzeniu preparatów ze składnikami aktywnymi. Warto tutaj wspomnieć o mezoterapii – zarówno igłowej, jak i mikroigłowej. Obydwie metody sprawdzają się znakomicie przy redukowaniu nieestetycznych zmian skórnych, m.in. zmarszczek, przebarwień czy problemów z brakiem jędrności. Duża w tym zasługa wspomnianych już produktów kosmetycznych, które są wykorzystywane w mezoterapii. Mogą to być np. preparaty zawierające mniejszą bądź większą ilość kwasu hialuronowego, kompleks antyoksydantów (zwalczających wolne rodniki) czy witaminy (C, B5). Ponadto, w ramach pełnej kuracji przeciwstarzeniowej sprawdzi się m.in. karboksyterapia, czyli zabieg polegający na iniekcjach dwutlenku węgla. Ta metoda daje świetne rezultaty zwłaszcza przy redukowaniu cieni pod oczami.

Kwasy w walce z objawami starzenia

Kwasy organiczne to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych substancji, po jakie sięga się w profesjonalnych kuracjach gabinetowych. Część z wspomnianych produktów kosmetycznych znajduje również zastosowanie w zabiegach przeciwstarzeniowych. Warto bowiem pamiętać o tym, że istotną zaletą eksfoliacji kwasami jest możliwość wykorzystania konkretnej substancji, która dodatkowo będzie miała niższe bądź wyższe stężenie. To z kolei sprawia, że zabieg pozwala nie tylko na powierzchniowe złuszczanie naskórka, ale też na terapię głębszych warstw skóry. Dobrym przykładem jest peeling z użyciem kwasu trójchlorooctowego (TCA). To jedna z najintensywniejszych odmian eksfoliacji, która zapewnia m.in. zmniejszenie zmarszczek i bruzd, rozjaśnienie bądź całkowite usunięcie przebarwień oraz zredukowanie widocznych objawów rogowacenia starczego.

Jak wybrać odpowiedni zabieg przeciwstarzeniowy?

Bez względu na to, z jakiej metody odmładzania skóry chcemy skorzystać, zawsze powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko przewidywane efekty i popularność danego zabiegu, ale też wszelkie zalecenia oraz przeciwwskazania do konkretnych kuracji kosmetycznych. W takich okolicznościach warto po prostu polegać na ustaleniach z kosmetologiem. Osoba wykonująca zabiegi przeciwstarzeniowe pomoże w wyborze odpowiednich metod i zaproponuje pełen program terapii. Ponadto, wyjaśni szczegółowo, co stanowi przeszkodę do przeprowadzenia niektórych kuracji oraz przedstawi zasady pielęgnacji skóry w warunkach domowych.

Artykuł przygotowany na podstawie materiałów udostępnionych przez gabinet Qclinique.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments