Przenoszenie linii przemysłowych

Przenoszenie linii przemysłowych

Firma Gospodarka i przemysł

Relokacja maszyn to logistycznie wykonana usługa przeniesienia i przetransportowania maszyn przemysłowych lub całych ich linii. To zadanie nie należy do łatwych, ale jest wiele firm, które kompleksowo wykonują tego rodzaju usługi.

Przenoszenie linii przemysłowych

KOLEJNE ETAPY RELOKACJI MASZYN

Cała relokacja maszyn to kolejne etapy, które mają miejsce podczas danego procesu. Proces zaczyna się od planowania, następnie jest demontaż maszyn, które będą przenoszone, potem zabezpiecza się je, a następnie rozpoczyna się ich transport. Po przyjeździe z maszynami na miejsce należy je z powrotem zmontować, wykonać ich należyte pomiary i dopełnić wszelkich formalności, dotyczących urzędowych odbiorów maszyn. Potem wystarczy już tylko je uruchomić i oddać do użytkowania.

Najlepiej jest gdy wcześniej wykonany plan całej relokacji maszyn, zostanie zaakceptowany przez przedstawicieli fabryki, której maszyny są akurat przenoszone.

JAKIE SĄ WYMAGANIA WZGLĘDEM FIRM WYKONUJĄCYCH USŁUGĘ RELOKACJI?

W naszym kraju jest wiele firm zajmujących się relokacją maszyn. Relokacja to nie tylko przenoszenie pojedynczych maszyn, ale jest to także przenoszenie całych fabryk i całych linii technologicznych. Firmy wykonujące relokacje poszczególnych maszyn lub całych fabryk muszą wykazać się ogromnym doświadczeniem i wielkim profesjonalizmem.

Maszyny muszą być przewożone w taki sposób, by nie zostały uszkodzone. Muszą być tak rozmontowane by w końcowym etapie bez problemu można je było złożyć. Dlatego w firmach, które wykonują usługę relokacji pracują także informatycy i konstruktorzy. To właśnie oni zawsze daną maszynę zmontują bez problemu i dopełnią wszelkich potrzebnych formalności aby maszyna z powrotem wróciła do pracy.

Relokacja maszyn to także rozszerzona spedycja, posiadająca specjalistyczny transport, który umożliwia zawsze wprawny i fachowy przewóz maszyn. Transport musi być czasami nawet ponad gabarytowy, ponieważ maszyny i ich elementy bywają nietypowych rozmiarów.

PO CO WYKONUJE SIĘ RELOKACJE MASZYN?

Czasami maszyny konstruuje się w innych miejscach niż potem będą pracować. Trzeba więc je przewieźć. Najczęściej powodem relokacji maszyn jest sprzedaż danych maszyn lub ich zakup.

Zdarza się też, że fabryki się przenoszą, zmieniają swoje miejsce pracy. Fabryki również rozszerzają swoją działalność lub rozpoczynają linię produkcyjną w zupełnie innym miejscu.

Relokacja maszyn następuje również w przypadku gdy całe fabryki likwidują się i wtedy należy porozwozić cały ich park maszynowy do innych fabryk.

PROFESJONALIZM RELOKACJI MASZYN

Profesjonalizm i doświadczenie firm wykonujących relokację maszyn i linii produkcyjnych musi być bardzo duże. Maszyny należy transportować w taki sposób by ich nie uszkodzić. Ponadto należy zrobić wszystko, po przewiezieniu ich na miejsce jak najszybciej oddać je do użytku. Przenoszenie całych fabryk i pojedynczych maszyn to zadanie logistyczne wymagające nie tylko zmiany miejsca maszyn ale także przygotowanie ich i zaadaptowanie do pracy w nowym miejscu.

Artykuł powstał we współpracy z Heavy Lift
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments