Różnice pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a pożyczką bez zastawu

Różnice pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a pożyczką bez zastawu

Gospodarka i finanse

W niektórych przypadkach pożyczkodawca może wymagać od pożyczkobiorcy zabezpieczenia pożyczki za pośrednictwem aktywów. Artykuł przedstawia podstawowe różnice pomiędzy pożyczką pod zastaw, a tą bez zastawu. Może pomóc Ci to w wyborze odpowiedniej dla Ciebie pożyczki.

Różnice pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a pożyczką bez zastawu

Pożyczka jest określana jako suma pieniędzy pożyczonych od instytucji finansowej na określony w umowie czas, który wymaga spłaty wraz z odsetkami. Istnieją dwa rodzaje pożyczek: pod zastaw oraz niezabezpieczone. Kiedy pożyczasz pieniądze, najprawdopodobniej będziesz miał dylemat pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości, a tą niezabezpieczoną. Aby zrozumieć podstawowe różnice pomiędzy obiema pożyczkami należy wiedzieć czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości, a czym pożyczka bez zabezpieczenia.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości to pożyczka, która zabezpieczona jest aktywami, w tym przypadku nieruchomością. Ten składnik aktywów stanowi zabezpieczanie pożyczki dla banku. Kiedy zaciągasz tę pożyczkę zgadzasz się na to, aby w przypadku, gdy nie będziesz spłacał pożyczki, zgodnie z ustaleniami umowy to pożyczkodawca może odzyskać zabezpieczenie, na rzecz spłaty pożyczki. Kiedy pożyczkodawca przejmie nieruchomość to sprzedaje ją i wykorzystuje zyski na spłatę zobowiązania pożyczkobiorcy. Jeśli jednak nieruchomość nie sprzeda się za odpowiednią kwotę zadłużenia to pożyczkobiorca jest zobowiązany do opłacenia różnicy.

Z kolei pożyczka niezabezpieczona nie jest powiązana z żadnym aktywem. Oznacza to, że w przypadku opóźniania w spłatach pożyczkodawca nie może automatycznie przejąć nieruchomości w zamian za spłatę pożyczki. Zazwyczaj, aby otrzymać pożyczkę niezabezpieczoną, pożyczkobiorca musi mieć dobrą historię oraz zdolność kredytową. Udzielane kwoty pożyczek niezabezpieczonych najczęściej są mniejsze niż w przypadku tych pod zastaw nieruchomości. Jest to wynikiem tego, że w przypadku pożyczki niezabezpieczonej pożyczkodawca nie ma zabezpieczenia, które może zostać wykorzystane, jeśli nie dokonasz płatności.

Zarówno w przypadku opóźnień w pożyczce pod zastaw nieruchomości, jak i tej niezabezpieczonej, pożyczkodawcy raportują opóźniania w Biurze Informacji Kredytowej.

Istotną różnicą pomiędzy tymi dwoma pożyczkami jest to, że pożyczkę pod zastaw nieruchomości jest stosunkowo łatwiej otrzymać, ponieważ ryzyko dla pożyczkodawcy jest mniejsze. Dlatego też jeśli masz słabą historię kredytową to pożyczkodawca będzie bardziej skłonny udzielić Ci pożyczki pod zastaw.

Kolejna różnica – pożyczka pod zastaw ma najczęściej niższe oprocentowanie. Oznacza to, że zabezpieczona pożyczka jest mądrzejszą decyzją w zakresie zarządzania pieniędzmi niż pożyczka bez zastawu. Ponadto pożyczka pod zastaw najczęściej oferuje wyższe limity kredytowe, co oznacza, że dzięki niej możliwe jest uzyskanie wysokich pożyczek.

Ponadto jeśli pożyczkodawca jest zabezpieczony to preferuje dłuższy okres spłaty pożyczki, co często jest korzystne dla pożyczkodbiorcy. Z oczywistych powodów – pożyczka na dłuższy okres zmniejsza miesięczne raty pożyczki. Jednak jest to nie do końca pozytywna sytuacja, ponieważ jednocześnie zwiększają się całkowite odsetki, które zostały spłacone przez cały okres.

Więcej informacji
Artykuł powstał we współpracy z firmą http://skup-nieruchomosci24.pl/ oferującą pożyczki pod zastaw.
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dad
dad
3 lat temu
Daj ocenę :
     

Przede wszystkim trzeba wybrać ofertę z porównania pożyczek przez internet bez zaświadczeń jak na przykład na tej stronie