Serwery poleasingowe lepsze niż nowe?

Serwery poleasingowe lepsze niż nowe?

Poradnik Klienta

Czy warto rozważyć zakup serwera używanego wcześniej w innej firmie? Czy sprzęt tego typu nie będzie zużyty oraz czy jest to bezpieczne rozwiązanie?

Czy warto rozważyć zakup serwera używanego wcześniej w innej firmie? Czy sprzęt tego typu nie będzie zużyty oraz czy jest to bezpieczne rozwiązanie? Obaw związanych z zakupem specjalistycznego sprzętu komputerowego z drugiej ręki jest więcej. Praktyka pokazuje jednak, że zakup takiego rodzaju urządzeń może okazać się bardzo korzystny. Atrakcyjna jest oczywiście cena, znacznie bardziej konkurencyjna od kosztów zakupu nowego sprzętu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że serwery poleasingowe mogą okazać się lepszymi urządzeniami od sprzętu zakupionego jako nowy. Dlaczego?

Z dużych firm, więc dobrej jakości

Serwery poleasingowe, które trafiają na rynek wtórny, były zwykle wcześniej używane w dużych firmach i korporacjach. Leasingowany przez takie firmy sprzęt produkowany jest zwykle przez najlepszych producentów i charakteryzuje się najwyższą jakością. Podzespoły takich serwerów mają bardzo wysokie parametry, dzięki czemu są znacznie wydajniejsze od nowych urządzeń z niższej półki. Serwery poleasingowe wyposażone są zatem w szybkie dyski, wydajne procesory, obszerną pamięć RAM oraz najlepszej jakości karty sieciowe.

Serwery poleasingowe: używane, więc sprawdzone

Serwery składają się z dużej liczby skomplikowanych podzespołów, którym zdarzają się usterki i wady fabryczne. Często tego rodzaju awarie występują w pierwszych miesiącach użytkowania. Serwer nie jest wtedy używany i oczekuje na naprawę gwarancyjną. Tego rodzaju problemów pozbawione są serwery poleasingowe. To urządzenia, które zostały już sprawdzone podczas wielogodzinnej pracy. Możemy więc mieć pewność, że wszelkie błędy fabryczne zostały usunięte przez poprzednich użytkowników. Ponieważ był to sprzęt regularnie serwisowany, możemy też zakładać, że wszelkie zużyte podzespoły były regularnie wymieniane na nowe.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments