Skup nieruchomości

Skup nieruchomości

Ciekawostki Firma

Sprzedaj swoje mieszkanie lub dom szybko, za gotówkę i w dobrej cenie, czyli co oferuje nowoczesny skup nieruchomości. Polski lombard to instytucja, która między innymi skupia wielu partnerów z branży nieruchomości. Czy jest to obecnie najlepsze miejsce do szybkiej sprzedaży domu, mieszkania lub działki?

Handel nieruchomościami to bardzo wymagająca branża, która nie tylko skupia znawców tematu, ale również wielu pośredników. Z pośrednikami jest ten problem, że większość z nich nie specjalnie troszczy się o dobro kupujących, jak i sprzedających, ale o to, aby szybko i z dobrą prowizją (najlepiej dwustronną) sprzedać daną nieruchomość.

A co byś powiedział na taką firmę, która bez zbędnych słów i gierek, po prostu skupuje każdą nieruchomość i to w średnich cenach rynkowych? Czy jest to w ogóle możliwe i kogo byłoby na to stać? Nigdy nie zadawałem sobie takich pytać, bo po prostu nie wiedziałem, że może coś takiego istnieć, aż do momentu nawiązania stałej współpracy z polskim lombardem, a właściwie jednym z jego oddziałów zajmujących się skupem nieruchomości w Świdwinie.

Oczywiście firma nie ograniczyła się tylko do tego rejonu, ale znacznie obszerniejszego, bo do całej Polski. Co więcej, nie były to tylko mieszkania i domy, ale również działki (budowlane i rolne), siedliska, restauracje, hotele, a także pensjonaty, hale sportowe, osiedla domków w stanie deweloperskim i miejsca parkingowe.

Jak widzimy przekrój jest wielki i pewnie zastanawiacie się, jak to jest możliwe, aby skupować takie nieruchomości i jak wielki kapitał, musi być zaangażowany, aby temu sprostać. Muszę się przyznać, że byłem również tego ciekaw i dlatego przy pierwszej lepszej okazji, zapytałem o to moich partnerów ze skupu nieruchomości w Świdwinie.

Odpowiedź była tak zaskakująca, że trudno było mi w to uwierzyć, jednak fakty potwierdzały jej prawdziwość, w końcu nie byłem jedyną osobą, która zajmowała się handlem nieruchomościami i korzystała z usług polskiego lombardu – właściciela skupu w Świdwinie.

A oto ogólny schemat działania firmy skupującej nieruchomości. Jako jeden z partnerów skupu, byłem w stanie w ciągu miesiąca zrealizować dwie związane z tym transakcje, na przykład kupno mieszkania lub działki, doprowadzenie ich do lepszego stanu, a następnie odsprzedanie do skupu nieruchomości po zadowalającej dla mnie cenie.

Oczywiście wszystko odbywało się bardzo szybko, ale pomimo tego, uzyskana marża pozwalała na godziwe życie. Pojawiające się pytania to oczywiście, jak na tym korzysta lombard? Można powiedzić, że nie powinno to mnie interesować, dopóki trwa tak dobra współpraca, ale jak to bywa — ciekawość jest czasem silniejsza i musiałem poznać tajemnicę sukcesu polskiego lombardu.

Dowiedziałem się, że skup w Świdwinie to jedynie mały oddział, wśród setek innych oddziałów rozlokowanych po całej Polsce, a nieruchomości to tylko jeden z obszarów działalności polskiego lombardu. To jednak nie wszystko. Twórcy tego doskonałego systemu zarządzania zasobami materialnymi i finansowymi, postanowili tak zdywersyfikować, a jednocześnie zrównoważyć obrót nieruchomościami i ruchomościami, że stało się to samonapędzającym kołem korzyści dla użytkowników tego systemu. Określając to jednym zdaniem, można powiedzieć, że korzystają na tym zarówno kupujący, jak i sprzedający.

Może dla niektórych brzmi to zbyt naiwnie, ale gdy przyjrzymy się jak to funkcjonuje, a najlepiej jak sami weźmiemy w tym udział, możemy szybko przekonać się o niezwykłej prostocie i przejrzystości tego biznesu. A oto przykład oparty na cyfrach. Jestem handlarzem i zawsze staram się zmniejszyć cenę zakupu nieruchomości do minimum. W tym celu oczywiście szukam wszystkich możliwych mankamentów i dokładnie je wyliczam właścicielowi z jednoczesną prezentacją związanych z tym kosztów.

Dzięki temu udaje mi się kupić w dobrej cenie nieruchomość. W tym momencie skup nieruchomości w Świdwinie, nie traci czasu na negocjacje i kosztowne podróże, ale spokojnie czeka na dostarczoną przeze mnie gotową do dalszej odsprzedaży nieruchomość. Moim następnym krokiem jest finalizacja umowy ze sprzedającym i doprowadzenie mieszkania lub domu do dobrego stanu.

Oczywiście w dalszym ciągu pilnuję budżetu, tak aby nie przekroczył średniej wartości nieruchomości. Po ukończeniu prac przedstawiam gotową ofertę mojemu skupowi, który po odpowiedniej i zadowalającej dla mnie cenie, odkupuje nieruchomość. Przedstawiam tylko ogólny zarys, na potrzeby tego artykułu, ale tak to się mniej więcej odbywa. A teraz kwoty. Kupuję mieszkanie za 250 tysięcy złotych pamiętając, że średnia cena rynkowa wynosi 285 tysięcy złotych.

Dlaczego tak udaje się kupić?

Ponieważ jest to zawsze gotówka, a dodatkowe umiejętności handlowe, wraz z przedstawieniem wszystkich mankamentów nieruchomości – doprowadza do szybkiego finału. Na doprowadzenie mieszkania do odpowiedniego wyglądu przeznaczam około 5 – 7 tysięcy złotych (może wydawać się to mało, ale proszę mi wierzyć, można wiele zmienić za tę kwotę). Następny krok to negocjacje z moim lombardem, w tym przypadku skupem nieruchomości Świdwin, który odkupuje ode mnie mieszkanie za sumę 270 tysięcy złotych (czasem trochę mniej, czasem trochę więcej, ale biorąc pod uwagę szybkość transakcji i tak będę do przodu) W efekcie po odliczeniu wszystkich podatków i dodatkowych kosztów, zysk z operacji wynosi od 4 000 do 7000 PLN.

Biorąc pod uwagę, że takich operacji może być dwie lub więcej w miesiącu pojawia nam się całkiem dobry dochód. Nie byłoby to oczywiście możliwe, gdyby nie polski lombard, który zawsze jest przygotowany do zakupu, w przeciwnym razie, sprzedaż takiego mieszkania może trwać nawet kilka miesięcy. Tutaj załatwiamy wszystko w ciągu jednego dnia. Co dalej robi z tym lombard? Oczywiście dalej sprzedaje z zyskiem.

Dzięki rozbudowanej sieci oddziałów polskiego lombardu, mieszkanie albo zostaje równie szybko sprzedane, albo wynajęte. Tak czy inaczej, zawsze na siebie zarabia. W praktyce wygląda to tak, że nie zależnie czy jest to działka, mieszkanie, hotel czy też miejsce parkingowe, nigdy nie stoi puste.

W wielu przypadkach nieruchomości zostają wynajęte z jednoczesną opcją sprzedaży. Jak widzimy powstała niezwykła instytucja, która jest tak elastyczna i prokliencka, że nie można jej świadomie omijać. Niezależnie od tego, czy prowadzisz jakiś biznes, czy jesteś osobom prywatną, w skupach należących do polskiego lombardu znajdziesz wiele możliwości nawiązania współpracy.

Dotyczy to równie sprzedaży, kupna, wynajmu, a nawet uruchomienia własnego biznesu pod patronatem tej niezwykłej firmy. Moja działalność to jedynie tylko wycinek wszystkich korzyści wynikających z takiej współpracy, dlatego nie zwlekaj i odwiedź stronę polskilombard.pl i przekonaj się sam, jak dobrze pracuje się z właściwym partnerem.

Artykuł powstał dzięki portalowi Lombard Mokotów

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments