Sposoby na czyste powietrze w mieszkaniu

Sposoby na czyste powietrze w mieszkaniu

Polecne i promocje

Jak wiadomo, praktycznie w każdym domu znajduje się stosunkowo dużo zanieczyszczeń. Należy do nich zaliczyć sierść zwierząt czy kurz. Godny uwagi jest fakt, że najwięcej przeziębień jest w sezonie jesiennym. W jaki sposób można zadbać o czyste powietrze w swoim mieszkaniu?

Wietrzenie oraz czystość w domu

Użytkownicy powinni pamiętać o tym, aby systematycznie wietrzyć mieszkanie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najlepiej egzamin zda krótkie wietrzenie. Powinno być ono jednak intensywne. Warto wiedzieć, że kilkunastominutowy przeciąg pozwoli uniknąć wyziębienia ścian.

Ponadto zostanie zdecydowanie poprawiona jakość powietrza w domu. Należy mieć świadomość, że właściwa wentylacja w mieszkaniu jest absolutną podstawą. Rekomendowane jest, by znajdowała się przede wszystkim w pomieszczeniach, które są narażone na wilgoć i ciepło.

Świetnym przykładem mogą być kuchnia i łazienka. Trzeba także pamiętać o systematycznym przeglądzie oraz czyszczeniu systemów wentylacyjnych. Warto wiedzieć, że dzięki sprawnie funkcjonującej wentylacji możliwe będzie zapobiegnięcie rozwoju grzybów. Wspomniany fakt ma bardzo istotne znaczenie przede wszystkim dla alergików.

Rośliny i nawilżanie powietrza

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rośliny są zdecydowanie najtańszymi oczyszczaczami powietrza. Pochłaniają bowiem zanieczyszczenia, a także wzbogacają powietrze o tlen. Należy pamiętać, aby przy zakupie roślin zwrócić szczególną uwagę na kwiaty, które będą miały najlepsze zdolności związane z oczyszczaniem powietrza.

Warto wśród nich wymienić skrzydłokwiat, paproć, bluszcz pospolity. W przypadku, gdy w danym domu będą przebywać zwierzęta lub dzieci, zalecane jest unikanie omawianych roślin. Wydzielają bowiem substancje toksyczne.

Godny uwagi jest fakt, że powietrze w pomieszczeniu będzie się wysuszało wraz z rozpoczęciem okresu grzewczego. Bardzo podobna sytuacja ma miejsce w pomieszczeniach wyposażonych w klimatyzację. Ponadto suche powietrze może doprowadzić do bólu gardła czy infekcji górnych dróg oddechowych. Świetnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w nawilżacz powietrza. Nie można oczywiście zapomnieć o właściwym użytkowaniu wspomnianego produktu.

Aromaterapia i jonizacja powietrza

Należy mieć świadomość, że aromaterapia jest doskonałym sposobem na poprawę nastroju i zagwarantowanie przyjemnego zapachu w całym mieszkaniu. Nie wszyscy wiedzą, że zaledwie kilka kropelek olejków eterycznych jest w stanie wpłynąć na poprawę koncentracji. Warto wiedzieć, że olejki eteryczne pomagają w zwalczeniu zapalenia oskrzeli, grypy czy przeziębienia.

Godny uwagi jest również fakt, że aromaterapię stosuje się w zdrowotnych i relaksujących kąpielach czy masażach. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w otoczeniu człowieka znajduje się mnóstwo dodatnich jonów. Bardzo niekorzystnie oddziałują one na samopoczucie. Rekomendowane jest zatem zadbanie o to, by w powietrzu znajdowało się możliwie najwięcej ujemnych jonów. Ludzie będą wtedy czuli, że są wypoczęci. Z kolei powietrze będzie świeże.

Artykuł napisany we współpracy z firmą zdrovi.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments