Sprzątanie po remoncie

Sprzątanie po remoncie

Inne

Nowe meble, pomalowane ściany, zupełnie odnowione podłogi… brzmi pięknie? Remont to super sprawa! Można zupełnie odmienić swoje mieszkanie, nawet za nieduże pieniądze. Oprócz zastrzyku gotówki trzeba mieć jeszcze dobre pomysły i odrobinę kreatywności. Efekt może powalać! Ale co zrobić, kiedy to gruba warstwa kurzu, pokrywająca całe mieszkanie, zwala domowników z nóg? To może odebrać wspaniałe pierwsze wrażenie… Poremontowe pobojowisko to prawdziwa walka z czasem i energią! Jeśli nie wiesz, jak poradzić sobie z generalnymi porządkami po remoncie, podpowiemy Ci!

Odkurzanie – worki syntetyczne

Wmawianie sobie, że wystarczy tylko siła woli, w niczym Ci nie pomoże… Musisz ostro zakasać rękawy i znaleźć w sobie siłę. Kto w Ciebie uwierzy, jak nie Ty! Jeśli przeraża Cię wizja, że nie wiesz od czego zacząć, ustal sobie bardzo prosty harmonogram pracy. Na początek przydałoby się uporać z wszelakim kurzem, który na dodatek unosi się jeszcze w pomieszczeniach. Użyj do tego odkurzacza! To naprawdę żaden żart. Odkurzacz zbierze wszystko, co zechcesz pod warunkiem, że zaopatrzysz go w odpowiednie worki! Do tego typu zanieczyszczeń idealne będą worki syntetyczne ze strony www.swiatworkow.pl. Mikrowłókno, z którego są wykonane, pochłania i przede wszystkim zatrzymuje wewnątrz nich kurz, pył i roztocza. Ponadto odkurzacz wyposażony w takie worki, nie emituje dodatkowego kurzu na zewnątrz, dzięki czemu nie mnoży się na różnego rodzaju powierzchniach. Twoja praca ma zatem sens, a płuca mogą czuć się bezpieczne! Możliwe, że trzeba będzie zadziałać odkurzaczem kilka razy, ponieważ pył będzie zapewne osiadał stopniowo. Między cyklami odkurzania odczekaj więc kilka chwil. Dobrze byłoby również odkurzyć ściany z pyłu specjalną końcówką do odkurzacza. Ma ona wygląd szczotki, ale pamiętaj, żeby miała ona miękkie włosie, aby nie porysować ścian czy nie zdrapać farby. Worki syntetyczne pomogą Ci uporać się z tym najtrudniejszym przeciwnikiem.

Jak to ogarnąć?

Po odkurzeniu wszystkich pomieszczeń czas zadziałać wodą! Woda jest dobra na wszystko, ale bez wody na pewno nie posprzątasz po remoncie. Nalej więc dużo wody do miski lub wiadra, zaopatrz się w dużo ścierek i zaczynając od góry, powycieraj wszystkie karnisze, meble, a nawet kontakty. Nie zapomnij o wnętrzach szafek, półkach i ewentualnych sprzętach. Nawet odpowiednio zabezpieczone, zbierają kurz. Dopiero wtedy zabierz się za podłogi. Przydatna może być odrobina octu. Tutaj też raczej będzie trzeba powtórzyć tę czynność 2-3 razy. Niestety nawet, jeśli mogłoby się wydawać, że kurzu nie widać to nie znaczy, że go nie ma. Kiedy już wszystko dokładnie umyjesz wodą z octem, możesz zabrać się za okna. Nie rób tego wcześniej, ponieważ i tak cały kurz ze ścian, mebli i podłóg osadzi się na nich. Okna umyj najpierw od wewnątrz, później na zewnątrz. Dopiero na samym końcu możesz powiesić zasłony, położyć dywany i rozłożyć dodatki. Po takim zaplanowanym, konkretnym sprzątaniu Twój odnowiony dom olśni blaskiem nie tylko domowników, ale także gości!

Artykuł opracowany przez firmę ŚwiatWorków specjalizującą się w sprzedaży worków do odkurzaczy.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments