Sprzęt medyczny do wykonywania HIFU

Sprzęt medyczny do wykonywania HIFU

Aktulności

Zabieg HIFU może zostać przeprowadzony na kilka sposobów za pomocą specjalistycznych urządzeń. Każde z nich nieco się od siebie różni się zapewniając nieco inny efekt o zróżnicowanej trwałości. Przeczytaj poniższy tekst, aby dowiedzieć się jaki sprzęt pozwoli na uzyskanie satysfakcjonującego i długotrwałego rezultatu.

Na czym polega zabieg HIFU?

HIFU, czyli high intensity focused ultrasound to technologia wykorzystująca fale akustyczne o wysokiej częstotliwości powodujące ruch komórek w ludzkich tkankach. W medycynie estetycznej znajduje wykorzystanie w redukcji niechcianych defektów estetycznych. Odpowiedzialny jest za to mechanizm mikro-poparzeń następujących wskutek intensywnego tarcia zachodzącego w momencie skoncentrowania się ultradźwięków na określonej głębokości – 1,5; 2,0; 3,0; 4,5; 6,0 lub 9,0 mm. Krytycznie istotny jest sam proces odbudowy – to w trakcie jego następuje regeneracja uszkodzonych przez urządzenie tkanek.

Zabieg HIFU z wykorzystaniem urządzenia medycznego

Jednym z najlepiej zaprojektowanych i najbezpieczniejszych urządzeń do wykonania zabiegu HIFU sprzęt MEDIKA. W ciągu 30 – 40 minut pozwala na uzyskanie długotrwałego efektu liftingu ciała i twarzy. Redukuje zarówno zmarszczki, bruzdy, podwójny podbródek, jak i wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. W wyniku regeneracji pozwala na uzupełnienie brakujących włókien kolagenu.

Tkanki po przyłożeniu głowicy przez specjalistę kosmetologa są poddawane działaniu zogniskowanej fali ultradźwiękowej przyczyniającej się do częściowego podgrzania tkanek. Obkurczenie się tkanek i wystąpienie mikrouszkodzeń przekłada się na wytworzenie nowych zapasów kolagenu w wyniku intensywnie zachodzących procesów regeneracyjnych. Zaletą urządzenia MEDIKA jest jego kompleksowość. Już jedno przyłożenie głowicy pozwala na ujędrnienie dowolnej części ciała pacjenta i jednoczesne zredukowanie oznak starzenia się. Po zabiegu nie występują powikłania czy też rekonwalescencja. Warto zauważyć, że wizualny efekt nie jest widoczny od razu po wyjściu z gabinetu, a raczej stopniowo ujawnia przez okres kilku tygodni.

HIFU z urządzeniem polskiego producenta

Drugim polecanym urządzeniem do HIFU od Medika jest Medika Premium Hifu. Łączy ono zalety terapii HIFU i podciśnienia. Efekt uzyskiwany jest za pomocą zbliżonego, co w poprzednich przypadkach mechanizmu połączonego z równoczesnym zasysaniem tkanki tłuszczowej za pomocą dołączonej rękojeści. W pierwszej kolejności wytwarzana jest wiązka HIFU trafiająca do głębokich warstw podskórnych. Następuje uszkodzenie komórek tłuszczowych i w tym samym czasie intensywne wytwarzanie ciśnienia (min 40 Kpa), co zapewnia łatwiejszy dostęp fali dźwiękowej do niechcianych komórek.

Największą zaletą jest łatwa dostępność – za pomocą jednej głowicy możemy kompleksowo zająć się niechcianą tkanką tłuszczową. Istnieje możliwość swobodnej regulacji mocy, a także automatyczna blokada częstotliwości. Producent zapewnia, że głowica w tym modelu jest w stanie wytrzymać nawet do 100.000 użyć.

Lifting twarzy bez skalpela – HIFU

Na zdecydowane wyróżnienie zasługuje urządzenie Medika reklamowane jako jedno z najskuteczniejszych do redukcji tkanki tłuszczowej i liftingu twarzy bez skalpela. Zapewnia bezinwazyjny lifting dekoltu, powiek, żuchwy i podbródka. Podobnie jak przy propozycjach innych urządzeń wykorzystywane są ultradźwięki pod wysoką, lecz kontrolowaną częstotliwością.

Istotnym aspektem w urządzeniu medycznego jest obecność ekranu USG umożliwiającego przeprowadzenie badania profilaktycznego przed przejściem do właściwej części zabiegu. Pozwala z wysoką precyzją określić stan cery i dopasować odpowiednią moc. Zabieg może być stosowany w każdym miejscu na ciele.

Foto:

https://medikapoland.pl/pl/20-hifu-sprzet-urzadzenia

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments