Szkolenia języka angielskiego dla firm – także z dofinansowaniem!

Szkolenia języka angielskiego dla firm – także z dofinansowaniem!

Edukacja i nauka

Język angielski to międzynarodowy język biznesu. Dzisiaj jego znajomość nie jest już atutem – jest podstawą!

Szkolenia języka angielskiego dla firm – także z dofinansowaniem!

Znajomość języka angielskiego ma obecnie bardzo duże znaczenie w biznesie. To język, w którym porozumiewają się przedsiębiorcy i pracownicy niemalże na całym świecie. Wobec tego bez jego znajomości można znacząco zmniejszyć konkurencyjność swojej firmy, a tym samym również obniżyć jej zyski w dłuższej perspektywie czasowej.

Nauka języka angielskiego w biznesie to przyszłościowy wybór – teraz można skorzystać z niej również z odpowiednim dofinansowaniem z Unii Europejskiej.

zobacz również Skrivanek Übersetzung – polnisch deutsch

Angielski dla biznesu – jak uczyć się języka skutecznie?

Osoby, które nie znają jeszcze języka angielskiego, mogą uczyć się go obecnie na wiele sposobów. Dzisiaj jest on nie tylko nauczany w praktycznie każdej szkole językowej, ale również do dyspozycji mamy pełną gamę różnych programów oraz podręczników pozwalających na zdobycie nowych umiejętności językowych.

Samodzielna nauka języka angielskiego może być bardzo efektywna, ale wymaga od uczącego się samozaparcia. W tym przypadku pojawia się również większe ryzyko błędów na etapie nauki, które następnie mogą rzutować na jej rezultaty. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na korzystanie z kursów językowych, podczas których można skorzystać z profesjonalnego wsparcia lektorów języka angielskiego.

Nauka w szkołach językowych może odbywać się w grupach albo może być indywidualna. Nauka w grupie jest tańsza od zajęć sam na sam z lektorem. Aby kurs okazał się strzałem w dziesiątkę, najlepiej zdecydować się na taką szkołę, która prowadzi zajęcia w jak najmniejszych grupach – wtedy szansa na szybsze zdobycie kompetencji językowych jest większa.

Kursy angielskiego dla firm – nauka skoncentrowana na efektach

Wiele szkół oferujących naukę języka angielskiego posiada w swojej ofercie także specjalne kursy skierowane do klientów biznesowych. Angielski dla firm jest popularną propozycją, ponieważ w tym przypadku zajęcia koncentrują się na jego użyciu w sferze biznesowej.

Lektor języka angielskiego prowadzący zajęcia może skoncentrować się wtedy nie tylko na przekazywaniu ogólnego słownictwa, ale również wprowadza podczas zajęć elementy słownictwa biznesowego, które przydatne jest podczas codziennej pracy w firmie. Podczas takich zajęć języka angielskiego skierowanych do firm duży nacisk kładzie się również na:

  • trenowanie umiejętności komunikacji ustnej
  • tworzenie formalnej korespondencji
  • umiejętności translatorskie

Dzięki temu osoba po zakończonym kursie angielskiego dla biznesu jest lepiej przygotowana do pracy w firmach, w których angielski jest powszechnie używanym językiem.

Nauka angielskiego – sprawdzona inwestycja w biznesie

Przedsiębiorcy, którym zależy na zwiększeniu swojej konkurencyjności w biznesie, często decydują się na wysyłanie swoich pracowników na kursy języka angielskiego. Odpowiednio przeszkolony pracownik jest wtedy przygotowany do kontaktów z kontrahentami i klientami posługującymi się językiem angielskim. Wobec tego pozwala to firmie na zawieranie nowych kontaktów biznesowych i wymianę doświadczeń bez bariery językowej.

Firmy zainteresowane przeszkoleniem swoich pracowników w ramach języka angielskiego mogą skorzystać ze specjalnych ofert firm szkoleniowych, które również organizują swoje zajęcia z opcją dofinansowania. Dofinansowania pochodzą przede wszystkim z Unii Europejskiej i pozwalają na uzyskanie nawet do 80% kwoty na kursy językowe.

Kursy dofinansowane przez Unię Europejską są tworzone pod indywidualne potrzeby firm, aby pomóc im w podniesieniu kompetencji pracowników. W trakcie kursów poruszane są również takie obszary jak:

  • słownictwo branżowe
  • rozmowy handlowe
  • płynność korespondencji
  • obsługa klienta

Wobec tego dla firm, które chcą zwiększyć swoją konkurencyjność nie tylko na rynku polskim, ale również międzynarodowym, skorzystanie z kursów języka angielskiego jest strzałem w dziesiątkę. Teraz dodatkowo można uzyskać na nie atrakcyjne dofinansowania!

Artykuł powstał we współpracy z Centrum Szkoleniowym NORTON.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments