tablet graficzny kto wynalazł

Baza wiedzy

Znaleziony temat: tablet graficzny kto wynalazł

Tablet graficzny – kto wynalazł?

Tablet graficzny to urządzenie, które w dzisiejszych czasach jest nieodłącznym narzędziem dla wielu artystów, grafików oraz osób zajmujących się projektowaniem. Dzięki niemu możliwe jest tworzenie cyfrowych rysunków, malowideł czy projektów w sposób znacznie bardziej precyzyjny i wygodny niż w przypadku tradycyjnych narzędzi. Jednak czy wiesz, kto wynalazł ten niezwykle przydatny gadżet?

Historia tabletów graficznych sięga lat 50. XX wieku, kiedy to pierwsze urządzenia tego typu były wykorzystywane w celach naukowych i technicznych. Jednak dopiero w latach 80. i 90. XX wieku zaczęły pojawiać się pierwsze modele, które były dostępne dla szerszej grupy odbiorców. Jednym z pionierów w dziedzinie tabletów graficznych był firma Wacom, która wprowadziła na rynek swoje pierwsze urządzenie w 1984 roku.

Firma Wacom została założona w Japonii w 1983 roku przez Kazuo Kawasakiego. Początkowo zajmowała się produkcją urządzeń do pomiaru ciśnienia w oponach samochodowych, jednak szybko zaczęła rozwijać swoją ofertę o produkty związane z grafiką i sztuką. Pierwszy tablet graficzny Wacom nosił nazwę Wacom ET-0405A i był przeznaczony dla użytkowników komputerów Macintosh.

W kolejnych latach firma Wacom wprowadzała na rynek coraz to nowsze i bardziej zaawansowane modele tabletów graficznych. W 1998 roku pojawił się model Intuos, który stał się jednym z najpopularniejszych urządzeń wśród profesjonalistów zajmujących się grafiką. W 2010 roku firma Wacom wprowadziła na rynek model Bamboo, który był przeznaczony dla początkujących użytkowników.

Nie tylko firma Wacom zajmowała się produkcją tabletów graficznych. Na rynku pojawiały się również urządzenia innych producentów, takich jak np. Apple, które wprowadziło na rynek iPada Pro z rysikiem Apple Pencil.

W dzisiejszych czasach tablet graficzny jest nieodłącznym narzędziem dla wielu artystów i grafików. Dzięki niemu możliwe jest tworzenie cyfrowych dzieł sztuki w sposób znacznie bardziej precyzyjny i wygodny niż w przypadku tradycyjnych narzędzi. A wszystko to dzięki firmie Wacom, która była jednym z pionierów w dziedzinie tabletów graf

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: tablet graficzny kto wynalazł

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments