Telefon na kartę to długa lista korzyści

Telefon na kartę to długa lista korzyści

Artykuł Miesiąca

Jednym z nowych rozwiązań w przypadku telefonów na kartę jest możliwość skorzystania z usługi wydłużenia ważności konta. Za kilka lub kilkadziesiąt złotych możemy automatycznie przedłużyć czas obowiązywania umowy nawet o rok.

Oferta na kartę to inaczej system prepaid, czyli przedpłacony. Aby z niego skorzystać, najpierw musimy wykupić określoną liczbę minut i gigabajtów wyróżnionych w cenniku, a następnie dzięki nim dzwonić do bliskich oraz surfować po Internecie.

Co daje oferta na kartę?

Dzięki ofercie na kartę możemy łatwo zaplanować miesięczne wydatki przeznaczone na korzystanie ze smartfona. To proste, ponieważ zapłacimy tylko za tyle, ile przeznaczymy minut na rozmowy lub danych na surfowanie w sieci. Przekroczenie budżetu wydaje się niemożliwe, bo wszystko wcześniej zaplanowaliśmy. Dodatkowo oferta na kartę nie wymaga od użytkowników ponoszenia wysokich kosztów. Z usługi można korzystać, wydając zaledwie parę złotych. Dzięki sporej konkurencji na rynku operatorzy telekomunikacyjni starają się, by ich oferta była elastyczna i dostosowana do możliwości finansowych użytkowników. Dostępność cenowa ofert na kartę sprawia, że wybiera je wielu młodych ludzi, którzy zwykle mają ograniczone fundusze. Z tego powodu operatorzy często umożliwiają modyfikację planów taryfowych. Klient nie jest zobligowany, by wciąż korzystać z tego samego pakietu. Warto także zainteresować się usługą dostępną chociażby w sieci Red Bull MOBILE, czyli wydłużeniem ważności konta. Za 5 zł wydłużymy ją o 7 dni. Wystarczy 20 zł, by cieszyć się z możliwości korzystania z telefonu przez najbliższy miesiąc, a roczny koszt to 100 zł. Do uruchomienia usługi potrzebny jest jedynie kod dostępny na stronie internetowej sieci Red Bull.

Jakie płyną korzyści z oferty na kartę?

W przypadku oferty na kartę nie ma konieczności wiązania się wyłącznie z jednym operatorem sieci komórkowej. W każdej chwili można zdecydować się na usługi innej firmy. Wcześniej warto skorzystać z porównywarek ofert dostępnych w Internecie lub samodzielnie śledzić promocje w poszczególnych sieciach. Wiele osób decyduje się taką formę współpracy z operatorem, bo to oznacza brak stałych zobowiązań. To wygodne rozwiązanie, jeśli ze smartfona korzystamy nieregularnie. Według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej sporą część rynku kart prepaid przejęli obecnie mniejsi operatorzy (tzw. wirtualni), na przykład wspomniany Red Bull MOBILE. Głównym tego powodem jest elastyczna, świetnie dopasowana do oczekiwań konsumentów oferta. Przy wyborze telefonu na kartę należy pamiętać o ważności konta – każde kolejne doładowanie ją przedłuża. Zorientujemy się, że konto straciło ważność, kiedy nie będziemy już mogli wykonywać połączeń. Jeśli więc zamierzamy korzystać z usług tylko jednej sieci przez dłuższy czas, musimy pamiętać o regularnym doładowywaniu konta. Ceny kart startowych zaczynają się już od 5 zł.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments