Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak drogie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Poradnik Klienta

Testy koronawirus – czemu są tak ważne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają strategiczne stanowienie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ wyłącznie na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy stanowią podobne objawy, jednak potrafiące stanowić produktem np. grypy czy innej choroby, nie mającej nic wspólnego z złym wirusem.

Obecnie do szpitala mogą dojść, jednak także osoby chore jak natomiast też z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego kluczowe znaczenie jest działanie jak najwyższej grupy testów, więcej tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są przydatne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do tego dodana jest ponad instrukcja i diluent (1-2 sztuki na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na granicy wykrycia przeciwciał IgM w okresie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po związku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co powoduje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W dziale skuteczności działania testów pokazuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie produkty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne aktualnie na zbycie to unikalne i najwłaściwsze narzędzie idące na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie były dostęp z złymi lub nosicielami na decydujące znaczenia jeśli należy o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na wszystkim świecie, w ostatnim i w Polsce. Wyniki egzaminów są na końcu już dostępne, aby móc zastosować postępowanie uważające na punkcie odizolowanie osób potencjalnie chorych czy mających dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments