Top 6 aplikacji pogodowych na smartfon

Top 6 aplikacji pogodowych na smartfon

Artykuł Miesiąca

Aplikacje pogodowe wypierają klasyczne prognozy emitowane w telewizji lub radiu. Dzięki nim możemy w szybki sposób dowiedzieć się, jaka aura czeka nas za kilka dni. Aby z nich korzystać, wystarczą zwykłe telefony na abonament lub na kartę z dobrym łączem internetowym. Przedstawiamy zestawienie 6 najlepszych aplikacji pogodowych, które warto mieć w swoim smartfonie.

Najbardziej znane aplikacje pogodowe

„Google Pogoda” to aplikacja, której zaletą jest charakterystyczny interfejs ułatwiający odczytywanie informacji na temat aktualnych warunków atmosferycznych. Dzięki niej sprawdzimy również szczegółową prognozę na 10 dni. Telefony na abonament z systemem Android mają zwykle zainstalowaną aplikację fabrycznie, dlatego jest najpopularniejszą opcją wśród użytkowników smartfonów.

Odpowiednikiem Google Pogoda w systemach iOS jest aplikacja „Pogoda Apple”. Oprócz klasycznej prognozy można w niej sprawdzić informacje, takie jak m.in.: stan powietrza w danej lokalizacji, możliwe w najbliższym czasie zagrożenia atmosferyczne oraz godzina wschodu i zachodu słońca.

Trzecią najbardziej znaną aplikacją pogodową jest „Pogoda Yahoo”. Jej zaletą są bardzo dokładne prognozy, które sprawdzają się nawet w przypadku przewidywań odległych terminów. Yahoo wyświetla 24-godzinną i 10-dniową prognozę. Dane są łatwe do odczytu za sprawą dobrze skonstruowanego interfejsu. Osoby, które wolą nieco bardziej szczegółowe prognozy pogody, mogą skorzystać z dodatkowych, interaktywnych map.

Dostosuj aplikację pogodową do swoich potrzeb

Jeżeli wyjątkowo zależy Ci na szczegółowych danych o pogodzie, na pewno przypadnie Ci do gustu program „Meteo ICM”. Dane do aplikacji dostarcza Uniwersytet Warszawski, a różne wykresy pochodzą z portalu meteo.pl. Meteorogramy prezentują dokładną prognozę dla 2359 miejscowości.

Kolejną propozycją jest „AccuWeather”. To dość znana aplikacja, która obsługuje najważniejsze funkcje. Dzięki niej sprawdzisz pogodę, wilgotność powietrza oraz porywy wiatru. Czytelny i łatwy w obsłudze interfejs jest jej największą zaletą.

Ostatnią pozycją jest „Storm Radar: Mapa pogody”. Poza standardowymi funkcjami oferuje dodatkowo śledzenie szlaków burzowych, a nawet huraganów. Aplikacja obsługuje większość obszarów na całym świecie. Dodatkowo można dzięki niej sprawdzić sytuację na morzu lub lądzie. To z pewnością propozycja dla zaawansowanych pasjonatów warunków pogodowych.

Szybki i stabilny Internet pozwoli Ci korzystać z funkcji aplikacji pogodowych

Aby korzystać z funkcji aplikacji pogodowych, wystarczy, żeby telefony na abonament lub na kartę miały dostęp do Internetu. Ważny jest dobry zasięg i stabilne łącze. Nie wszyscy operatorzy są w stanie zapewnić takie warunki. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest oferta INEA. Telefony na abonament w tej sieci mogą korzystać z zasięgu innych operatorów. Osoby, które zdecydują się na tę opcję, w prosty sposób będą mogły zapewnić sobie dostęp do szybkiego i stabilnego Internetu oraz korzystać z aktualnych prognoz pogodowych.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments