Transport samochodów z Niemiec - Wszystko co musisz wiedzieć

Transport samochodów z Niemiec – Wszystko co musisz wiedzieć

Motoryzacja

Planujesz sprowadzić auto z zachodniej granicy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Transport samochodów z Niemiec – Wszystko co musisz wiedzieć

Sprowadzanie aut z zagranicy w Polsce jest bardzo popularne, z czego wynika ta popularność? Polacy chętnie sięgają po auta z drugiej ręki z takich krajów jak Niemcy, Belgia czy Holandia ze względu na lepszy stan technicznych tych samochodów. Jeśli planujesz transport auta z Niemiec powinieneś zapoznać się z niezbędnymi informacjami, które udostępniamy w naszym artykule.

Czy transport samochodów z Niemiec się opłaca?

Wszystko zależy od tego czego oczekujemy. Jeśli zależy nam na lepszym stanie technicznym samochodu warto rozważyć opcję transportu zagranicznego. Ceny są podobne, jednak w stosunku do niektórych modeli szczególnie francuskich marek jak Citroen czy Peugeot ceny są mocno atrakcyjne, ze względu na szybką utratę wartości.

Jak wiadomo nasi sąsiedni sąsiedzi zarabiają więcej od nas w walucie EURO co pozwala im na zakup lepszych samochodów. Niemcy lubią często zmieniać auta, dlatego jest tutaj szansa na zakup naprawdę solidnego samochodu za dobre pieniądze.

Zalety sprowadzonych aut do Polski

– lepszy stan techniczny (m.in ze względu na lepszą jakość dróg zagranicą)

– w przypadku niektórych modeli możemy kupić naprawdę atrakcyjnie cenowo model

– brak dużej biurokracji

– szybki transport nawet w 1 dzień

Na co warto zwrócić uwagę?

Podczas planowania transportu samochodu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii takich jak:

Niezbędne dokumenty – Do rejestracji samochodu z transportu niemieckiego potrzebujemy zestaw dokumentów takich jak: deklarację uproszczonego nabycia wewnątrzwspólnotowego (AKC-U), zaświadczenie o wykonaniu badania technicznego bez którego nie zyskamy pozwolenia o poruszanie się po drodze (jest to bardzo podobne badanie do naszego badania technicznego) oraz musimy złożyć deklarację VAT-24, która potwierdza zapłacenie podatku do Urzędu Skarbowego.

Rejestracja samochodu – Po załatwieniu wszystkich niezbędnych dokumentów, możemy udać się zarejestrować samochód. Możemy to zrobić w Wydziale Komunikacji. Po przekazaniu dokumentów otrzymujemy tymczasowy dowód rejestracyjny, tablicę oraz naklejkę. Po 30 dniach otrzymuje standardowy dokument uprawniający do jazdy samochodem sprowadzonym z Niemiec po polskich drogach.

Przykładowe koszty sprowadzenia samochodu:

  • Tymczasowe tablice oraz ubezpieczenie komunikacyjne OC – około 300 zł lub możemy wynająć autolawetę
  • Tłumaczenie dokumentów – koszt około 150 zł
  • Badanie techniczne – 100 zł
  • Opłata recyklingowa – 500 zł
  • Akcyza – w zależności od pojemności silnika zapłacimy od 3,1% wartości auta lub 18,6% wartości auta

Gdzie warto wypożyczyć lawetę z Niemiec do Polski?

Warto skontaktować się z znajomymi, którzy sprowadzili już swoje auta z zagranicy. Być może polecą Ci zaufaną osobę z której są zadowoleni. Jeśli nie znamy nikogo kto transportuje auta z zagranicy warto rozejrzeć się w internecie. Znajdziemy tam wiele interesujących ofert, przy wyborze partnera warto zapoznać się z opiniami dostępnymi na jego temat.

Najlepszym kanałem do weryfikacji rzetelności są media społecznościowe oraz lokalne fora internetowe. Jeśli osoba mająca przetransportować auto z Niemiec do Polski prowadzi firmę, warto zadbać o spisanie odpowiedniej umowy.

Źródło: Profesjonalny transport z Niemiec – Strona WWW

4 1 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
2 lat temu
Daj ocenę :
     

Jeśli już ktoś zdecyduję się na sprowadzenie samochodu z Niemiec, można skorzystać z firm zajmujących się pomocą drogową, które dysponują lawetami i autolawetami do transportu pojazdów.