Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za poświęcenie na rzecz tylko kilku godzin dziennie. Warunki wydają się być blisko idealne. Że coraz częściej prezentuje się, iż są to oszuści żerujący na naiwności nowych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na bezproblemową a daleko płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to firma angażująca się sprzedawaniem problemów z drugiej ręki i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Usługi te wykonywane są stuprocentowo przez internet, co powoduje, że firma odznacza się kreatywnością i dobiera się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj pracy, jaki postępuje, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w którym ostrzegają oni przez kobietami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Działanie więc pamięta polegać na bronieniu w sprzedaży punktów na Allegro. Mamy więc wystawić produkt na sprzedaży, zadbać o dobry kontakt z mężczyzną, a gdy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety składa się, że paczki te nie nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze działają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na pierwszy etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i myśli, iż będziemy robić w nazwie o dobrej renomie. Obiecują nam usługę także ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet decyduje doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nie nie pada nazwa rzekomej firmy, właśnie w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Polski Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym dokładnie polegać posiada ta rola, a całe, czego się dowiadujemy więc to, że do naszych założeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić pewne wątpliwości. Jest wtedy jedna oferta pracy, która się na nim pojawiła. Oprócz niej, mamy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie tworzą ze sobą wiele wspólnego. Kobieta ta nie podaje też naszego imienia, co powinno mieć kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po swej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na sprzedaż punktów na bliskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, lecz jesteśmy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, a my, po wysłaniu im adresu do sprzedaże, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Ukazuje się jednak, że klienci nie tych tematów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po swej stronie. W kontrakcie z obecnym, że wydajemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą założyć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał naszej właściwości umowy. W przypadku, kiedy myśl nie zostanie rozwiązana, chyba ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia spotkają nas poważne konsekwencję swoich działań. Według kodeksu karnego, w współzależności od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na godzina z 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard ujawniają się sprytem, gdyż w przypadku, gdy pod aukcją podpisuje się ich pracownik, to on weźmie konsekwencje ich funkcjonowań. Więc toż dokładnie my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, gdyż wtedy przecież my sprzedajemy przedmioty, które nie nie docierają do klienta.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede wszystkim, powinien stanowić dużo uważnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety stanowi ostatnie główny przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je podała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny zostać opisane nasze obowiązki. Trzeba uważać na obecne oferty, w których nie zostały podane szczegóły oraz te, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z ostatniego typu oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale również konsumentów, którzy będę wybierali wziąć z pomocy oszusta. Im głównie będziemy występować na policję tego typu ogłoszenia, tym niewiele będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments