Wiosenne porządki w Twoim domu - nie zapomnij o przeglądzie klimatyzacji!

Wiosenne porządki w Twoim domu – nie zapomnij o przeglądzie klimatyzacji!

Artykuł Miesiąca

Wraz z wiosną nadchodzą porządki domowe. Nie tylko dokładnie sprzątamy każdy kąt w naszym mieszkaniu, ale również przeglądamy nasze ubrania w szafie czy rzeczy w szufladach, aby niepotrzebne wyrzucić bądź oddać. Przy tak dokładnych porządkach nie możemy zapomnieć o sprzętach domowych, a w szczególnie klimatyzatorach. Jak zadbać o serwis i przegląd klimatyzacji wiosną?

Dlaczego wiosna jest najlepszym czasem na serwis klimatyzacji?

Momentem, który da nam do zrozumienia, że klimatyzator należy wyczyścić, będzie jego wygląd zewnętrzny (kurz) oraz nieprzyjemny zapach. Wiosenny serwis klimatyzacji jest konieczny, aby był on w pełni wydajny, Twoje rachunki za prąd były mniejsze a jakość powietrza w pomieszczeniu lepsza. To idealny czas, aby zadzwonić do doświadczonych techników, którzy przeprowadzą przegląd. Wiosna jest doskonałą porą roku na serwis klimatyzacji – wygodna pogoda pozwala na przeprowadzenie konserwacji na zewnątrz  jednostki grzewczej i chłodzącej, dzięki czemu praca specjalistów jest przyjemniejsza.

Czy serwis klimatyzacji jest naprawdę aż tak ważny?

TAK! Po zamontowaniu klimatyzatora w swoim domu, mieszkaniu czy biurze, nie możemy go pozostawić samemu sobie. W czasie pracy, ciągle wymienia powietrze co powoduje osadzanie się zanieczyszczeń na urządzeniu i na filtrach, przez co w danym pomieszczeniu nie będzie czystego powietrza. W ten sposób nie narażamy tylko siebie na oddychanie nieświeżym powietrzem, ale także swoją rodzinę czy pracowników. Dlatego ważne jest, aby klimatyzacja była regularnie czyszczona. Fachowiec, który będzie wykonywał jej przegląd może również wychwycić drobne usterki i od razu je naprawić.

Jak często należy dokonywać serwisu klimatyzacji?

Zaleca się przeprowadzać serwis raz lub dwa razy do roku – wiosną i/lub jesienią. Ważny jest tutaj czas używania klimatyzatora – czy używamy go w okresie letnim, czy przez cały rok. Pamiętajmy, że jest to minimum – czyszczenie czy przegląd urządzenia można wykonywać częściej.

W czasie przeglądu klimatyzacji przez doświadczonych fachowców jest nie tylko sprawdzana szczelność instalacji, ale również czyści się system, znajduje ewentualne usterki lub wycieki oraz konserwuje określone elementy. Co więcej upewnią się, czy wszystko działa i jest tak, jak powinno – obroty wentylatorów, szczelność, stan olejów.

Dzięki systematycznemu serwisowi klimatyzacji możemy czuć się bezpiecznie w swoim domu, mieszkaniu czy biurze. Oddychamy świeżym powietrzem, nie martwiąc się o drobnoustroje, które przyprawiają nas o alergię. Co więcej regularny serwis to dłuższa żywotność sprzętu.

 

Opracowanie: https://www.termopolice.com/ 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments