Wrocław - jednodniowe zwiedzanie

Wrocław – jednodniowe zwiedzanie

Dolnośląskie Regionalnie

Wrocław jest czwartym co do wielkości miastem w Polsce, jest także stolicą województwa dolnośląskiego. Słynie z przepięknej architektury, dużej ilości mostów i wielu kościołów. Posiada wiele turystycznych miejsc, jednak chcąc zobaczyć wszystko w jeden dzień, na pewno nie wystarczy na to czasu. Jednak jest kilka głównych miejsc, które warto zobaczyć w pierwszej kolejności będąc na jednodniowej wycieczce we Wrocławiu.

Wrocław – jednodniowe zwiedzanie

Muzea wrocławskie

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji Wrocławia jest Panorama Racławicka. Jest to muzeum, w którym znajduje się obraz słynnych malarzy – Wojciecha Kossaka i Jana Styki pod tytułem „Bitwa pod Racławicami”. Obraz ten jest olbrzymich rozmiarów, ponieważ do jego wykonania użyto płótna o wymiarach 120m x 15m. Takiej wielkości dzieło sztuki robi wrażenie i jest to jedna z tych atrakcji, których na pewno nie spotka się w innym mieście.
Innym muzeum, które jest warte obejrzenia w ciągu jednodniowego zwiedzania jest Muzeum Narodowe. Jest ono wizytówką Wrocławia, posiada dzieła artystów słynnych na całym świecie takich jak Agnolo Bronzino czy Jean Chardin.

Architektura wrocławska

Oprócz muzeów istnieje wiele miejsc, które warto zobaczyć po to, żeby nacieszyć się walorami architektonicznymi Wrocławia. Jednym z takich miejsc jest wieża widokowa Archikatedry pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Na jej szycie znajduje się taras widokowy, z którego idealnie widać przepiękną architekturę Wrocławia. Panorama widoczna z 97 metrowej wieży zapiera dech w piersiach i naprawdę warto się tam wybrać.
Obowiązkowym miejscem w planie jednodniowej wycieczki do Wrocławia jest Hala Stulecia zaprojektowana przez Maxa Berga. Jest to jedno z największych dzieł architektonicznych w Polsce, znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to miejsce największych wrocławskich wystaw, wydarzeń kulturowych takich jak na przykład koncerty, czy eventy sportowe.
Najlepszym miejscem do podziwiania wrocławskich budynków jest sam Rynek! Jest on jednym z największych byłych placów targowych w Polsce. Liczne kamienice i gotycki ratusz stale przyciągają miłośników architektury z całego świata.
Innym ciekawym miejscem, w którym można zobaczyć różnice nie tylko w architekturze, ale i w kulturze jest Dzielnica Czterech Wyznań, znana jako Dzielnica Wzajemnego Szacunku. Jest to miejsce, w którym w obrębie 300 metrów można znaleźć cztery świątynie różnego wyznania – synagoga Pod Białym Bocianem, ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej, kościół Świętego Antoniego z Padwy oraz prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy. Jest to bardzo wyjątkowe miejsce, które uczy szacunku do innych wyznań i pokazuje różnice kulturowe w obrębie różnych wiar.

Coś na ząb

Wrocław ma do zaoferowania szereg wspaniałych restauracji! W obrębie Rynku znajdują się knajpy oferujące kuchnie całego świata, dlatego też każdy znajdzie tam coś dla siebie, niezależnie od preferencji. Oprócz restauracji, na Rynku możemy znaleźć wiele kawiarni, cukierni, a nawet pączkarnię!

cowewroclawiu.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments