Wyposażenie nowoczesnej pralni - co powinno się w niej znaleźć?

Wyposażenie nowoczesnej pralni – co powinno się w niej znaleźć?

Polecne i promocje

Niebywałe tempo rozwoju technologicznego sprawiło, że praktycznie każda czynność, jaką wykonujemy, została zmechanizowana. Podobnie wygląda kwestia prania, suszenia i prasowania – wyposażenie pralni uległo w ostatnich latach ogromnej zmianie. Sprawdźmy, jakie urządzenia mają za zadanie ułatwić nam te procesy – może znajdziesz wśród nich coś dla siebie?

Pralka Frania kontra wielofunkcyjne roboty

Pranie jest na tyle niewdzięczną i nielubianą czynnością, że powszechne wejście do użytku pralek i pojawienie się ich w naszych domach dosłownie zrewolucjonizowało cały ten proces. Jak zapewne wszystkim wiadomo, przed erą maszyn piorących trzeba było prać wszystko ręcznie. W efekcie większość kobiet (ponieważ kiedyś to głównie one zajmowały się wykonywaniem domowych obowiązków) miała zniszczone dłonie i obolałe kręgosłupy. Trudno sobie wyobrazić utrzymanie w czystości na przykład całego kompletu dziecięcych ubranek w taki sposób! Na całe nasze szczęście to już daleka przeszłość! Obecne maszyny piorące to inteligentne roboty, które pozwalają zachować nie tylko czystość, ale i dobry stan tkanin. Każdy z nas może wybrać urządzenie o parametrach ściśle dopasowanych do swoich potrzeb oraz trybu życia, w kolorze pasującym do wystroju łazienki, a także o odpowiedniej pojemności. A to dopiero początek!

Co jeszcze ułatwia nam życie?

Wyposażenie pralni nie składa się jednak tylko z pralki! Czym jeszcze możemy się wspomagać podczas procesu doprowadzania swojej garderoby o ładu? W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się suszarki bębenowe. To urządzenie jest wizualnie bardzo podobne do pralki, do którego wrzuca się mokre pranie, a ono je całkowicie suszy w czasie wynoszącym około półtorej godziny. Użytkownik ma oczywiście możliwość dostosowania odpowiedniego programu do rodzaju tkanin. Jeśli natomiast potrzebujemy ubrań wyglądających na wyprasowane (lub są zbyt delikatne, żeby wrzucić je do bębna wraz z innymi), możemy skorzystać ze specjalnych, wyciąganych półek; ubrania położone w ten sposób są suszone nieruchomo i wyglądają jak wyjęte spod żelazka.

Żelazko kontra magiel

Część z nas pamięta czasy, w których nasze babcie nosiły pościele do osiedlowego magla, a serwety krochmaliły, aż stawały się sztywne. Obecnie to przeżytek; na rynku można znaleźć najróżniejsze żelazka, parownice, a także żelazka ze stacją parową, dzięki którym każdy z nas może uzyskać efekt, jakiego potrzebuje. Jednak czasem zdarzają się sytuacje wyjątkowe, w których zwykły, domowy sprzęt nie wystarczy. Z myślą o nich cały czas prosperują zakłady specjalizujące się w chemicznym czyszczeniem odzieży oraz firmy, które sprzedają specjalistyczny sprzęt zakładom krawieckim, pralniom, a także innym przedsiębiorstwom związanym z tekstyliami. Dzięki temu, jeśli sprzęty (nawet te, supernowoczesne), które mamy w domu nie podołają naszym potrzebom, zawsze możemy się udać w odpowiednie miejsce.

Wszak profesjonalne prasy do ubrań do świetne urządzenia, lecz cały czas niedostosowane do tego, aby trzymać je w mieszkaniu. Warto też dodać, że mało kto miałby na to miejsce…

Wyposaż swoją pralnie w sklepie Bellussi Group.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments