Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik Klienta

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do praktyce w obcym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są nadzieja wysyłania do rzeczy za granicą polskich ludzi jak i obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z racje na zajęcie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, zatem oni są najczęściej kierowanymi do rzeczy za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Delegowanie jest dobrą formą wysłania pracownika do kolejnego świata w sensu czasowego pisania rzeczy w niniejszym regionie. Należy przy tym mieć, iż w całym czasie w którym pracownik prowadzi osobistą pozycję za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w moc dziedzinach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w dziedziny budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do praktyce w Niemczech, konieczne jest dostanie wizy Vander Elst. Jest więc wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych usług w kolejnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej tezie może tymczasowo kierować naszych ludzi bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na rzecz co stanowiło znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które wpływają warunki i zasady na których pracodawcy innych krajów UE mogą kierować naszych ludzi do praktyce w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona istnieje w sensu tymczasowego świadczenia usług w Niemczech pracownika, którego do praktyce w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy miesza się ze zastosowaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi mieć zawartą umowę o rzecz lub zejście z Naszym pracodawcą, w kontakcie z tym musi istnieć ubezpieczony i robić minimum od miesiąca u pracodawcy, który ma delegować pracownika do praktyce w Niemczech. Wymaga w kontakcie z ostatnim legalnie być na placu Polski, mieć uprawnienie na pozycję. Konieczny jest materiał organizowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu prawu w zasięgu zabezpieczenia publicznego i co istotne aby wystąpić po te dokumenty potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa kraj w którym pracownik pokrywa się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych materiałów jest kilka tygodni także w sukcesu braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zatrzymać się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten stan istnieje również niezbędny aby udowodnić, że praca w Niemczech nie jest ostatnim celem zatrudnienia pracownika a od razu po zatrudnieniu nie może on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik istnieje na pewne w Polsce zaś jego pozycja za granicą ma cel jedynie tymczasowy także w ramach swojej pozycji w Polsce został kierowany do wykonywania naszych obowiązków na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i robieniu wniosku pobiera od pracodawcy dodatkową cenę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom pomoc we jakichkolwiek formach i pewne delegowanie naszych ludzi do Kariery w Niemczech. Nasza korzyść jest kompleksowa – od skutecznej i silnej rekrutacji pracowników z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawne i pomoc w załatwieniu wszystkich obowiązujących w procesie delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądu należy dołączyć: dwa efekty w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książce u pracodawcy, umowa pracodawcy z spółką z drugiego państwa UE, zaświadczenie od firmy świadczącej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi także zgłosić ten fakt w niemczech w innych instytucjach w zależności od wielu czynników, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy realizujący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do praktyce w Niemczech podlega przepisom w zasięgu płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w zależności od części i np. ogólna stawka to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej to w zależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak również same firmy do praktyce w jakich ludzie są delegowani przykładają ogromną wagę do oceny czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną ilość wypłaty dla pracownika można wypłacić zawsze w budowie ryczałtu czy diety lub w środek niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków akcji i płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w kształcie wychodzącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a też Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Lokalnych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments